LM.plWiadomościMedyk POLOmarket mistrzem Polski!

Medyk POLOmarket mistrzem Polski!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Walka była niezwykle wyrównana, ale przez to tytuł smakuje lepiej. Piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały w niedzielę Stilon Gorzów Wlkp. i po raz drugi w historii zostały mistrzyniami Polski.

Ostatnia kolejka dla medyczek była formalnością, mierzyły się bowiem z ostatnią drużyną ligi. Zgodnie z oczekiwaniami koninianki wygrały wysoko, bo aż 7:1. Już w pierwszej minucie do siatki Stilonu trafiła Anna Gawrońska. W pierwszej połowie strzelały jeszcze Ewa Pajor (dobijąc uderzenie z rzutu wolnego Patrycji Balcerzak) i Maria Ficzay (wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego Marty Woźniak).

W drugiej połowie medyczki nadal dominowały, a swój debiut w Polsce zaliczyła Hanna Pilipienko. Białorusinka zaliczyła świetne wejście, strzelając dwa gole – w 64. i 76. minucie. Ostatni raz na listę strzelczyń wpisała się Anna Gawrońska. Honorowego gola dla Stilonu Gorzów Wlkp. zdobyła Marzena Salamon. Mecz skończył się zwycięstwem koninianek 7:1.

Ostatni gwizdek w spotkaniu wybrzmiał jednak później, niż powinien. Kontuzji doznała bowiem Jagoda Szewczuk. Piłkarka z Konina musiała zostać odwieziona do szpitala, a sędzia zawodów postanowiła, że mecz wznowiony zostanie dopiero po powrocie karetki. Jagoda Szewczuk została zaś wypisana ze szpitala i wróciła z drużyną do Konina.

Swoje spotkanie wygrało również Zagłębie Lubin, nie zmieniło to jednak końcowego układu tabeli. Medyk POLOmarket został mistrzem drugi raz z rzędu, zdobywając tym razem 59 punktów, notując dziewiętnaście zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Bilans bramkowy koninianek wyniósł 117-12.

Mistrzostwo Polski to nie tylko triumf sam w sobie, ale również profity w postaci gry w europejskich pucharach. Medyk POLOmarket znów będzie mógł zagrać w fazie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzyń, a jeśli ją wygra, to również będzie miał możliwość występów w kolejnych fazach.