Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19625) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mieszkańcy starówki na spotkaniu z prezydentem i k ... (1)Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (3)

Dzięki referendum chcą oszczędzić kopalni kosztów

Dodano: 15.06.2015 13:55

Inicjatorzy zorganizowania referendum w gminie Babiak na temat budowy na jej terenie odkrywki węgla brunatnego chcą oszczędzić kopalni strat.

W reakcji na opublikowaną na portalu LM.pl relację z konferencji prasowej zarządu PAK KWB Konin, wpłynęło do naszej redakcji pismo „Inicjatorów referendum Gminy Babiak”, w którym jego autor – „pełnomocnik referendum” Szymon Simiński odpowiada prezesowi PAK KWB Konin Sławomirowi Sykuckiemu na jego uwagę, że referendum jest przedwczesne, bowiem odkrywka będzie budowana dopiero w 2016 r.: „Zabiegaliśmy o jego (referendum – dop. red.) organizację, celem umożliwienia miejscowej społeczności pełnej partycypacji w podejmowaniu jakże istotnej dla ich życia decyzji na etapie, kiedy jego rezultat ma rzeczywisty wpływ na powstanie wspomnianej kopalni odkrywkowej. Ponadto uważamy, iż w przypadku gdy wynik referendum będzie oznaczał brak zgody mieszkańców gminy Babiak na powstanie na jej terenie kopalni, pozwoli to uniknąć PAK KBW Konin strat, związanych z dalszym procedowaniem w tej sprawie.”

Szymon Simiński odniósł się też do informacji Sławomira Sykuckiego na temat planowanego spotkania z Józefem Drzazgowskim, która – jak uważa przedstawiciel organizatorów referendum – „sugeruje, że prezes stowarzyszenia Przyjezierze będzie reprezentował interes mieszkańców Gminy Babiak w sprawie mającej powstać na terenie naszej gminy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Dęby Szlacheckie”.

Inicjatorzy zorganizowania referendum w gminie Babiak wyjaśniają, że „ani my - inicjatorzy referendum - ani tym bardziej pan Józef Drzazgowski nie mamy umocowania prawnego do tego, by w imieniu mieszkańców gminy Babiak spotykać się z przedstawicielami kopalniw sprawie mającej powstać na naszym terenie odkrywki węgla brunatnego.”

  • Dzięki referendum chcą oszczędzić kopalni kosztów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PAK KWB Konin,   złoże Dęby Szlacheckie,   Babiak,   gmina Babiak,   KWB Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Referenda są siłą na zachodzie Europy, w Polsce ludzie zaczynają się budzić. Jeśli prześpią to referendum to obudzą się z ręką w nocniku, a ręki tej nie będzie można umyć, bo niestety wody będzie brakować z wiadomo jakiego powodu.
Dodano: 16.06.2015 11:47    Przez: ~Czerepach
Czyzby pan prezes uwazal ze najpierw nalezy zaczac budowe odkrywki,a dopiero potem zrobic referendum w sprawie czy ona ma w gminie powstac? Ciekawa strategia biznesowa... stosunek do ludzi tez...
Dodano: 16.06.2015 01:59    Przez: ~Leszek Pazderski, Greenpeace
Buta i bezczelność Pana Prezesa kopalni nie zna granic. Dlaczego to on uważa siebie za osobę, która decyduje o tym czy ma powstać kopalnia czy nie ?! To my o tym decydujemy jako mieszkańcy NASZYCH terenów i właściciele naszych ziem !
Dodano: 16.06.2015 15:16    Przez: ~Piotr K
Przegląd Kolski na pierwszej stronie zamiast informować mieszkańców Powiatu Kolskiego i Gminy Babiak o historycznym fakcie pierwszego REFERENDUM robi reklamę prezesowi kopalni Sekuckiemu .Ciekawe ile zapłacił PAK za jego reklamę . Namawiam wszystkich do zaprzestania kupowania reklamy w postaci Gazety Przegląd Kolski .
Dodano: 16.06.2015 11:53    Przez: ~obserwator
Kopalnia-prywatny interes. Rozumiem, ale dlaczego kosztem nas rolników i ogrodników?!!!!!!!!! Najpierw Rosja, teraz kopalnia, a za chwilę może Chińczycy?!?!?!?
Dodano: 16.06.2015 11:55    Przez: ~rolnik z Lubotynia

KOMENTARZE

Czyzby pan prezes uwazal ze najpierw nalezy zaczac budowe odkrywki,a dopiero potem zrobic referendum w sprawie czy ona ma w gminie powstac? Ciekawa strategia biznesowa... stosunek do ludzi tez...
Dodano: 16.06.2015 01:59    Przez: ~Leszek Pazderski, Greenpeace
grinpiss dostanie kase to zmieni zdanie polityka tych pseudoekologow jest jasna od dawna- kasa misiu, kasa
Dodano: 16.06.2015 14:23    Przez: ~jet
Wszędzie to samo - budowa drogi: sprzeciw!, wiatraki: sprzeciw!, kopalnia: sprzeciw!.Ludzie sądzicie, że Greenpeace da wam pracę, zapłaci podatki do gminy ? Oni mają was gdzieś - dla nich ważniejsze są żabki i motylki. Każdy z was ma wielkie hektary i dobrze mu się powodzi? a to ciekawe bo jeszcze niedawno rolnicy dogi blokowali... to jak to jest? Chcemy pracy i nowych inwestycji !!!
Dodano: 17.06.2015 17:47    Przez: ~zdrowy na rozumie
Dla rolnika te hektary to właśnie praca ... której nie chce utracić. Widać ktoś tu nie jest do końca zdrowy na rozumie skoro tego jeszcze nie wie
Dodano: 17.06.2015 22:55    Przez: ~Rolnik
Odpowiedź dla chorego na rozumie:-) Jak chcesz pracy i inwestycji to weź się LENIU DO ROBOTY a nie piwko pod sklepem i czekasz aż ci gwiazdka z nieba sama spadnie, uwaga to może nie nastąpić.
Dodano: 18.06.2015 22:23    Przez: ~Logiczne
Pan Prezes chyba nie do końca rozumie co to znaczy żyć w demokratycznym kraju. A referendum po sprawie to po prostu szczyt hipokryzji i bezczelności!
Dodano: 16.06.2015 11:20    Przez: ~Stop Kopalni!
kopalnia odkrywkowa - miejsce, w którym na przynajmniej kilka lat zostało pochowane poczucie bezpieczeństwa, sprawczości i przynależności lokalnej ludzi, którzy mieszkali wcześniej na jej terenie
Dodano: 16.06.2015 11:25    Przez: ~MJ
Referenda są siłą na zachodzie Europy, w Polsce ludzie zaczynają się budzić. Jeśli prześpią to referendum to obudzą się z ręką w nocniku, a ręki tej nie będzie można umyć, bo niestety wody będzie brakować z wiadomo jakiego powodu.
Dodano: 16.06.2015 11:47    Przez: ~Czerepach
Przegląd Kolski na pierwszej stronie zamiast informować mieszkańców Powiatu Kolskiego i Gminy Babiak o historycznym fakcie pierwszego REFERENDUM robi reklamę prezesowi kopalni Sekuckiemu .Ciekawe ile zapłacił PAK za jego reklamę . Namawiam wszystkich do zaprzestania kupowania reklamy w postaci Gazety Przegląd Kolski .
Dodano: 16.06.2015 11:53    Przez: ~obserwator
Kopalnia-prywatny interes. Rozumiem, ale dlaczego kosztem nas rolników i ogrodników?!!!!!!!!! Najpierw Rosja, teraz kopalnia, a za chwilę może Chińczycy?!?!?!?
Dodano: 16.06.2015 11:55    Przez: ~rolnik z Lubotynia
Kościół jako wspólnota jest jeden chyba. To dlaczego proboszcz z Lubotynia nie chce ogłosić, żeby przypomnieć o referendum 21 czerwca? Nie musi mówić bądźcie na tak czy na nie. Proszony był o to wiele razy i nie chce. W innych kościołach gminy B nie było problemu. Jeśli jezioro pod kościołem zacznie wysychać to będzie za późno. Współczuję parafianom.
Dodano: 16.06.2015 12:11    Przez: ~Synek
Przegląd Kolski zamiast informowania mieszkańców Powiatu Kolskiego i Gminy Babiak o REFERENDUM , które może zablokować skutecznie KOPALNIĘ robi reklamę na pierwszej stronie prezesowi PAK Sekuckiemu . Apel nie wydawajmy pieniędzy na reklamę Kopalni , nie kupujmy tej gazety !
Dodano: 16.06.2015 11:59    Przez: ~obserwator
Zobaczcie co pieniądze robią z mediami - podobno niezależnymi...
Dodano: 16.06.2015 12:17    Przez: ~S
Kopalnia obiecuje złote góry nim wejdzie, a później ma to głęboko w ....!!!
Dodano: 16.06.2015 12:01    Przez: ~Bąk
Ludzie myślą że kopalnia nawali mieszkańcom planowanej odkrywki kupę kasy w zamian za majątki - TO BZDURA - kopalnia będzie chciała przejąć grunty po możliwie najniższych cenach, a co za tym idzie tych ludzi nie będzie stać na rozpoczęcie nowego życia w obcym miejscu. Budżet kopalni na wykup majątków to 240mln a sprawa dotyczy tysięcy ludzi - to mówi samo za siebie.
Dodano: 16.06.2015 12:08    Przez: ~olo
a jednak są ludzie na tym świecie dla których służba ludziom jest ważniejsza od pieniędzy. Gratulacje dla inicjatorów referendum