Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły

Jak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły
Stadion

928 miejsc na łącznie dwóch trybunach, nowa tablica wyników i około 80 miejsc parkingowych – to tylko niektóre z elementów nowego stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego. MOSiR Konin ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

W ramach przebudowy na stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego powstaną trzy boiska – jedno z naturalną nawierzchnią o wymiarach 105 na 68 m, drugie takich samych rozmiarów ze sztuczną nawierzchnią oraz trzecie boisko treningowe o wymiarach 45 na 95 m. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie ogłosił w środę przetarg na wykonawcę tej inwestycji, dzięki czemu znamy więcej szczegółów na temat nowego stadionu.

Dwie większe płyty będą mieć pełnoprawne oświetlenie o natężeniu 500 lx, trzecie jedynie oświetlenie dozorowe. Główne płyty będą położone równolegle do siebie. Pomiędzy nimi stanie nowa tablica wyników LED o wymiarach 2,5 m na 1,6 m. Ma być widoczna z odległości do ok. 150 m. Przy boiskach pełnowymiarowych umiejscowione będą ponadto boksy dla rezerwowych, noszowych i sędziów technicznych.

Dla kibiców przeznaczonych będzie łącznie 928 miejsc na metalowych trybunach modułowych. Trybuna główna stanie mniej więcej tam, gdzie stała dotychczasowa. Będzie składała się z czterech części. Dwie przeznaczone będą dla kibiców gospodarzy i będą liczyć 316 i 104 miejsca. Pomiędzy nimi usytuowana będzie zadaszona trybuna VIP z 204 miejscami. Najdalej na północ wysunięta będzie odgrodzona trybuna dla kibiców gości o pojemności 104 miejsc. Łącznie przy głównym boisku zasiąść będzie mogło 728 fanów.

Dodatkowe 200 miejsc będzie liczyć druga trybuna usytuowana po drugiej stronie kompleksu, przy boisku ze sztuczną nawierzchnią. Jak pisze w dokumentach MOSiR Konin: – Nie planuje się na terenie organizacji imprez masowych.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren obok stadionu, za bramą wjazdową. Powstanie tam ok. 80 miejsc parkingowych.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 25 lutego na składanie ofert. Wybór najkorzystniejszej ma nastąpić do 26 marca. Następnie wykonawca będzie miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nowy stadion, w optymistycznym wariancie, może więc być gotowy do wiosny przyszłego roku. Inwestycja ma kosztować ok. 10 mln zł, miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 70% z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły
Jak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły
Jak będzie wyglądał nowy stadion przy ul. Dmowskiego? Znamy szczegóły
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole