Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak zareklamować własną siłownię i przebić konkurencję?

Jak zareklamować własną siłownię i przebić konkurencję?

Dodano:
Jak zareklamować własną siłownię i przebić konkurencję?

Prowadzenie własnej siłowni to jeden z lepszych pomysłów na biznes, mając na uwadze fakt, iż obecnie ludzie bardzo dbają o formę i dobry wygląd. Niemniej jednak i w tej branży konkurencja rośnie, dlatego trzeba zainwestować w dobrą reklamę, aby przebić się na jej tle. Jak wypromować własną siłownię?

Reklama lokalna

Prowadząc siłownię, skupiamy się przede wszystkim na grupie klientów lokalnych, pochodzących z danego miasta lub rejonu. Dobrym rozwiązaniem będzie więc promowanie swojego punktu wśród mieszkańców, na przykład poprzez rozdawanie ulotek. Innym rozwiązaniem jest reklama w lokalnym radio albo w gazecie. Możemy także wykorzystać reklamę internetową, ale i w tym przypadku skupiamy się raczej na lokalnych serwisach - promocja na szeroką skalę nie ma tutaj większego sensu. 

Pamiętajmy, by wybrać co najmniej 2 sposoby promowania działalności, dzięki którym szybciej dotrzemy do potencjalnego klienta.

Inwestycja w klienta - najlepsza reklama

Jeśli w ostatnim czasie naszą siłownię odwiedza zdecydowanie mniej klientów, warto zastanowić się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Być może w okolicy powstał konkurencyjny punkt albo nasza siłownia przestała już spełniać oczekiwania? 

W drugim przypadku trzeba pomyśleć nad wymianą starego sprzętu na nowy, i to w jak najkrótszym czasie. Warto zainwestować w profesjonalny sprzęt na siłownię, chcąc przyciągnąć nowego klienta oraz zatrzymać u siebie tego, który już korzysta z usługi. Zorientujmy się, co jest obecnie na topie i jakie urządzenia cieszą się największą popularnością. 

Co prawda zakup nowego sprzętu to spora inwestycja, ale bez niego trudno będzie nam przekonać do siebie lokalne społeczeństwo, zwłaszcza że obecnie coraz więcej osób urządza sobie siłownię w domowych warunkach, kupując naprawdę wysokiej jakości bieżnie, rowerki i tym podobne.

Dodatkowe zajęcia fitness

W naszej siłowni klienci powinni mieć możliwość wyboru dodatkowych zajęć fitness, w ramach których będą mogli zadbać o formę razem z profesjonalnym instruktorem. Tego typu oferta często przyciąga osoby, które nie są zainteresowane ćwiczeniem na własną rękę. 

Ponadto możemy pomyśleć nad zatrudnieniem trenera personalnego, którego usługi będą oczywiście płatne. Takie udogodnienia to już standard znanych, markowych siłowni, dlatego, jeśli zależy nam na wypromowaniu swojej, warto pomyśleć o takich rozwiązaniach. Wystarczy tylko zapewnić salę oraz akcesoria do ćwiczeń, aby klienci mogli korzystać z zajęć prowadzonych przez instruktora, dbając o formę i doskonale się bawiąc. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole