Kamena Rally Team już po dwóch etapach. Pną się w górę

fot. Kamena Rally Team
Jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch etapach rajdu Dakar Classic zajmuje Kamena Rally Team. Słupczanie przebyli już ponad tysiąc kilometrów.
Jazdę w Arabii Saudyjskiej Kamena Rally Team zaczęła z przygodami. Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Adam Grodzki musieli mierzyć się z zepsutym interkomem w jednym z kasków, awarią komputera liczącego prędkość oraz uszkodzonym systemem pompowania kół. Z wszystkimi problemami słupczanie jednak uporali się na trasie.
Drugi etap, 500-kilometrowy, był jednym z najbardziej wymagających w tej edycji rajdu. Obejmuwał kilka prób – od jazdy na regularność, przez wymagające próby nawigacyjne, aż po widowiskowe i technicznie trudne odcinki wydmowe. Kamieniste fragmenty przeplatały się z piaskiem, co wymagało od załóg pełnej koncentracji i perfekcyjnego zarządzania tempem.
Kamena Rally Team poradziła sobie z tymi wyzwaniami perfekcyjnie. Słupczanie wygrali dwa pierwsze etapy w klasyfikacji ciężarówek. Pną się również w górę w klasyfikacji generalnej – po drugim etapie awansowali z osiemnastej na trzynastą pozycję.
– To był bardzo długi i momentami szybki dzień. Ponad pięćset kilometrów w siodle, ale bez poważniejszych awarii. Samochód spisywał się świetnie, wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Oby tak dalej i oby wytrzymało do końca rajdu – powiedział Adam Grodzki po drugim etapie.
We wtorek Kamena Rally Team wystartuje w trzecim etapie. Słupczan czeka 314 km rywalizacji.
Wybierz niezawodny samochód spośród niemal 1000 ogłoszeń – szybko, bezpiecznie i w dobrej cenie!








