Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKandydaci partii Polska jest Jedna: Bóg, Rodzina i Ojczyzna są najważniejsze

Kandydaci partii Polska jest Jedna: Bóg, Rodzina i Ojczyzna są najważniejsze

Wybory 2023

Dodano:
Kandydaci partii Polska jest Jedna: Bóg, Rodzina i Ojczyzna są najważniejsze
Wybory 2023

Odwołują się do „Boga, Rodziny i Ojczyzny” pisanych dużą literą i deklarują religijność. Jeden z kandydatów uważa się nie tylko za narodowca ale i monarchistę. Oto sylwetki pretendentów do Sejmu z listy komitetu wyborczego Polska Jest Jedna.

Marek Bąkowski - lider tej listy - zaprezentuje się dzisiaj o 20 w programie „Dwie na Jedynkę”, ja natomiast postaram się przybliżyć państwu pozostałych kandydatów. Drugie miejsce na liście zajmuje Józef Małysz ze Słupcy, który od trzydziestu lat wykonuje zawód naturoterapeuty. Deklaruje przynależność do Solidarności i współtworzenie struktur Ligii Polskich Rodzin. Od czterdziestu siedmiu lat szczęśliwie żonaty, cieszy się piątką dzieci.

Patrycja Mazur (5. na liście) nie poprzestała na studiach w Politechnice Gdańskiej, ale ukończyło również Uniwersytet w Halmstad na kierunku matematyka finansowa, stąd doskonale posługuje się nie tylko językiem angielskim ale i holenderskim. Mówi o sobie, że jest „specjalistą, trenerem, pedagogiem zagadnień matematycznych, technicznych i finansowych”. Interesuje się siatkówką, tenisem i filmem. Bliskie są jej wartości takie jak „Bóg, Rodzina, Ojczyzna”.

Choć Anna Henke (8. na liście) kończyła politologię na poznańskim uniwersytecie, z zawodu jest terapeutką spektrum autyzmu. Uwielbia jeździć na rowerze, pasjonuje się fotografią artystyczną, podróżami po Europie i historii. Mówi, że została „wychowana prawicowo w szacunku do Boga, Ojczyzny i Ziemi”.

Do „Boga, Rodziny i Ojczyzny” odwołuje się również Szymon Pietrowski (3. miejsce na liście) inżynier elektryk po Politechnice Poznańskiej. Pracuje w firmie z branży elektrycznej zajmującej się budową obiektów kubaturowo- przemysłowych. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

Aneta Szabelska (4. miejsce na liście) skończyła pedagogikę, ale w szkole pracowała krótko i prowadzi obecnie własną działalność handlowo-usługową. Jej mąż, z którym ma trójkę nastoletnich dzieci, zajmuje się 19-hektarowym gospodarstwem rolnym. „Jestem praktykującą katoliczką” - podkreśla.

„Katolik. Handlowiec, od 17 lat prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Środzie Wielkopolskiej”. - Tak pisze o sobie szósty na tej liście Jarosław Ochowiak. Z wykształcenia technik ekonomista, szczyci się, że jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Jarocinie, gdzie się urodził. „Honorowy Dawca Krwi oraz społecznik. Miłośnik sportu, szczególnie piłki nożnej, tenisa oraz narciarstwa. Mąż, ojciec dwóch synów: Mateusza i Kacpra oraz córki Poli”.

Mirosław Cieślak (10. na liście) również pisze o katolickim wyznaniu i dodatkowo podkreśla, że jest narodowcem oraz monarchistą „o poglądach wolnorynkowych”. Jest technikiem ekonomistą, absolwentem kursów zarządzania i marketingu w Międzynarodowej Szkole Menedżerów”. „Pracownik sektora transportowego. Miłośnik historii, literatury i podróży. Ojciec dwóch synów”.

Wszyscy kandydaci tego komitetu do Sejmu są członkami partii Polska Jest Jedna.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole