Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Rynek i zbiornik w Kozarzewku mają się zmienić. Studenci zaproponowali jak

Kazimierz Biskupi. Rynek i zbiornik w Kozarzewku mają się zmienić. Studenci zaproponowali jak

Materiał promocyjny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Rynek i zbiornik w Kozarzewku mają się zmienić. Studenci zaproponowali jak
materiał promocyjny

Niemal 60 prac wpłynęło na konkurs projektów architektonicznych zagospodarowania rynku w Kazimierzu Biskupim i zbiornika w Kozarzewku. Propozycje studentów mają zostać wykorzystane przy pracach związanych ze zmianą tych miejsc.

W konkursie architektonicznym zorganizowanym przez gminę Kazimierz Biskupi wzięło udział ponad 150 studentów Politechniki Poznańskiej. Ich zadaniem było stworzenie koncepcji zagospodarowania dwóch miejsc w gminie, które w najbliższych latach mają się zmienić: rynku wraz z budynkami Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Gminy, a także zbiornika w Kozarzewku. Łącznie studenci przygotowali niemal 60 propozycji. – Wybór był trudny. Poziom był dość wysoki. Prace studenckie niczym nie odbiegają od konkursów profesjonalnych – przyznał dr hab. inż. arch. Robert Ast z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, przewodniczący jury konkursowego.

Ostatecznie komisja przyznała sześć nagród i cztery wyróżnienia w dwóch konkursowych kategoriach. Wśród projektów zagospodarowania zbiornika w Kozarzewku zwyciężyła praca Natalii Fedko i Antoniego Dyrdy. Studenci zaproponowali w niej stworzenie przystani w kształcie okręgu. Kategorię „Rynek” wygrały Weronika Pilarczyk, Małgorzata Pecelerowicz i Kornelia Pańczyk. Oprócz nowoczesnych budynków GOK i UG studentki zaprojektowały na rynku tereny zielone i nieckę wodną. Autorzy najlepszych prac uhonorowani zostali książkami i dyplomami oraz nagrodami finansowymi w łącznej puli 9200 zł.

Studentom za ich wkład dziękował wójt gminy Grzegorz Maciejewski. – Z tego, co stworzyliście, utworzymy jeden projekt. Jakaś cząstka z waszych propozycji zostanie w nim zawarta – mówił. Według planów do końca grudnia 2023 powstać mają już profesjonalne koncepcje, do 2025 dokumentacja techniczna, a w latach 2027 – 2028 mają się już rozpocząć prace nad przebudową rynku i otoczenia zbiornika.   

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole