Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi tworzy strefę inwestycyjną. Ma mieć ponad 200 hektarów

Kazimierz Biskupi tworzy strefę inwestycyjną. Ma mieć ponad 200 hektarów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi tworzy strefę inwestycyjną. Ma mieć ponad 200 hektarów
Gospodarka

Jeszcze w lutym radni gminy Kazimierz Biskupi mają podjąć uchwałę o obniżce podatków od budynków, budowli i nieruchomości dla podmiotów chcących inwestować w gminie. To kolejny krok w tworzonej właśnie strefie inwestycyjnej.

Jak poinformował podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi wójt Grzegorz Maciejewski, w Urzędzie Gminy trwają obecnie prace nad przygotowaniem uchwały o zwolnieniach z podatków od budynków, budowli i nieruchomości pod nimi dla przedsiębiorców, którzy zainwestują na terenie gminy. Nad projektem pracuje specjalny zespół, a radni mają go otrzymać do końca lutego. – By w pierwszym kwartale zamknąć ten temat – mówi wójt Grzegorz Maciejewski.

Ma być to już kolejny krok prowadzący do utworzenia na terenie gminy strefy inwestycyjnej. W listopadzie ubiegłego roku radni obniżyli już do minimum stawkę podatku od środków transportowych. Następnym działaniem, oprócz wspomnianej już uchwały, ma być przygotowanie terenu.

Mowa o ponad 200 hektarach w okolicach Biurowca, na północ od samego Kazimierza Biskupiego, w stronę Kleczewa. W części te tereny są już uzbrojone w infrastrukturę techniczną, kolejne inwestycje gmina ma zaplanowane na ten rok. Równolegle podjęte trwają prace nad zmianami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz rozmowy z ZE PAK nad przejęciem przez gminę części gruntów z tej okolicy.

fot. gmina Kazimierz Biskupi

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole