Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKiedy skóra daje nam w kość na "Czwartkowych spotkaniach z uczelnią"

Kiedy skóra daje nam w kość na "Czwartkowych spotkaniach z uczelnią"

Pod patronatem LM.pl

Dodano:
Kiedy skóra daje nam w kość na "Czwartkowych spotkaniach z uczelnią"
wykłady otwarte

"Pielęgnacja ciała w przypadku wybranych defektów skóry” - to tytuł czwartkowego wykładu przygotowanego przez Iwonę Nolbert, kosmetolożkę. 

Kiedy skóra daje nam w kość. Dolegliwości skórne często towarzyszą schorzeniom ogólnoustrojowym, takim jak choroba Hashimoto, cukrzyca lub nowotwory. O zmianach, jakie zachodzą w jednym z największych narządów ludzkiego ciała i ich przebiegu opowie mgr Iwona Nolbert podczas wykładu „Pielęgnacja ciała w przypadku wybranych defektów skóry”.

Prelegentka scharakteryzuje objawy, takie jak świąd, suchość, przebarwienia, rozszerzone naczynia krwionośne, które zaburzają poczucie komfortu. Odniesie się do trudności, jakie napotykamy w pielęgnacji skóry problematycznej — brak efektu pielęgnacyjnego, źle dobrany preparat kosmetyczny, pogłębiający się problem z akceptacją swojego wyglądu. Omówi zasady i sposoby jej pielęgnacji w domu, powie na co należy zwrócić uwagę przy doborze preparatów kosmetycznych i jak je stosować, wskaże jakich kosmetyków nie używać, a na koniec zdradzi kilka zasad makijażu, który pomoże ukryć niedoskonałości.

Iwona Nolbert jest wykładowczynią przedmiotów z zakresu kosmetologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu PWSZ w Koninie. Prowadziła wykłady i szkolenia w kraju i za granicą dla kosmetologów z zakresu pielęgnacji skóry ciała w dermatozach i kamuflażu korekcyjnego. Jest również autorką publikacji w czasopismach branżowych dotyczących pielęgnacji skóry.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 24 lutego 2022 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Uczelnią”. Link do wykładu http://bityl.pl/SF43G

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o przesłanie na adres: czwartek.na.uczelni@konin.edu.pl 

Przeczytaj również:Jesteśmy Akademią
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole