Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKomu przeszkadza skwer przy rondzie Miast Partnerskich?

Komu przeszkadza skwer przy rondzie Miast Partnerskich?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Komu przeszkadza skwer przy rondzie Miast Partnerskich?

Wandalom nie spodobał się skwer Solidarności z Narodem Ukraińskim w Koninie. Zniszczyli niedawno postawione tablice.

Nie dalej jak miesiąc temu portal LM.pl informował o tablicach, jakie stanęły na skwerze Solidarności z Narodem Ukraińskim. Nazwa zielonego terenu przy rondzie Miast Partnerskich to pomysł radnego PiS – Krystiana Majewskiego. Wspólnie z radną Krystyną Leśniewską zaapelowali do prezydenta o uporządkowanie i nazwanie tego miejsca.

-  Mieszkańcy Konina nie są obojętni wobec dramatu Ukraińców. W spontanicznym odruchu serca ruszyli z pomocą. Są mocno zaangażowani w zbiórki, a wielu Ukraińców znalazło schronienie u mieszkańców naszego miasta. Zasługuje to na upamiętnienie. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia i bezprecedensową solidarność koninian z Ukrainą, ale również ze względu na wieloletnią, wspólną i bogatą historię obu narodów, zasadne jest ustanowienie w Koninie skweru Solidarności z Narodem Ukraińskim - mówił w ubiegłym roku radny Majewski. 

Pod koniec kwietnia radni przyjęli stosowną uchwałę. Na skwerze posadzono drzewa, a niedawno postawiono tablicę z nazwą. Niestety tablice wzięli sobie na cel wandale i czarnym sprayem zamalowali słowo „Ukraińskim”. Widocznie daleko im do pokoju, który na tej samej (kwietniowej) sesji stał się patronem położonego nieopodal wiaduktu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole