Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje

Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje
program inwestycji osiedlowych

Ponad 3,3 mln zł ma zostać przeznaczonych na realizację pierwszego etapu Programu Inwestycji Osiedlowych w Koninie. Pieniądze zabezpieczono w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta, ale decyzję o jego przyjęciu do realizacji podejmą radni.

Prezydent Konina zamierza w 2022 roku postawić na mniejsze, osiedlowe inwestycje.

- Prowadząc wiele rozmów z radnymi, z mieszkańcami oraz z moimi pracownikami doszedłem do wniosku, że nadszedł czas małych inwestycji. Takich, które będziemy realizować w Państwa najbliższym otoczeniu,  w zasadzie pod oknami Państwa mieszkań, domów, miejsc pracy. To chodniki, ulice osiedlowe, skwery, place zabaw, mała infrastruktura miejska - np. ławeczki, czy też tak ważne dla nas wszystkich oświetlenie uliczne. Postanowiłem zatem, że uruchomimy Program Inwestycji Osiedlowych – pierwszą tego typu inicjatywę w Koninie będącą odpowiedzią na Państwa pisma i wnioski w zakresie najbliższej infrastruktury. Program ten to inicjatywa wieloletnia, która będzie realizowana w kilku etapach – wyjaśnia prezydent Piotr Korytkowski.

W pierwszym etapie do realizacji wybrano 12 zadań. To przebudowa nawierzchni na ul. Bocznej, ul. M.Skłodowskiej-Curie, ul. Flisackiej oraz ul Krańcowej na odcinku od Bernardynki do Wojciechowa i ul. Grójeckiej, nad rzeką. Ponadto Program Inwestycji Osiedlowych przewiduje budowę oświetlenia w Parku Ojców oraz doświetlenie siłowni przy ul. Wyspiańskiego, w rejonie ul. Grójeckiej 126 i w rejonie ulic: Niemieckiej, Szwedzkiej, Ukraińskiej, Angielskiej i Francuskiej. Z budżetu PIO powstałyby również parki kieszonkowe przy ul. Sybiraków 2-4, ul. Kleczewskiej 10, ul. Zakole 1-3, ul. Sosonowej 5. Wśród zadań przedstawionych przez prezydenta w PIO znalazły się też dwie inwestycje w trakcie realizacji: przebudowa ul. Gimnastycznej i budowa oświetlenia w rejonie ul. Zakole 5. Jest też inwestycja, która została już zrealizowana, a jest to remont nawierzchni odgałęzienia ul. Kleczewskiej w kierunku ul. Kleczewskiej 40.

- W połowie listopada przedstawiłem radnym Rady Miasta Konina projekt budżetu na rok 2022. Jest to projekt, w którym staraliśmy się pogodzić galopujące w górę wydatki bieżące z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wydatków inwestycyjnych, co pozwoli na dalszy rozwój miasta. Wielkie inwestycje, takie jak wiadukt Paderewskiego/Wyzwolenia czy nowy przebieg ul. Kleczewskiej były potrzebne i zostały wykonane. Dziś czas zadbać o nasze najbliższe otoczenie – podkreśla prezydent Korytkowski.

Rada Miasta Konina nad projektem przyszłorocznego budżetu, w którym zostały ujęte inwestycje osiedlowe, będzie obradować podczas grudniowej sesji.

 

fot. konin.pl

Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje
Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje
Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje
Konin w przyszłym roku chce postawić na osiedlowe inwestycje
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole