Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin wita nowy sezon. Poprzeczka będzie coraz wyżej

Konin wita nowy sezon. Poprzeczka będzie coraz wyżej

Dodano:
Konin wita nowy sezon. Poprzeczka będzie coraz wyżej
Kultura

Inauguracja sezonu kulturalnego w Koninie. Uczczenie pamięci i wyróżnienia dla twórców

W trakcie uroczystej inauguracji sezonu kulturalnego w Koninie, prezydent miasta podkreślił znaczenie kultury w życiu społeczności. - Wierzę w kulturę - powiedział Piotr Korytkowski. – Nie mówię tego, by Wam się przypodobać. Jestem aktywnym odbiorcą kultury i lubię wystawiać na próbę swoją wrażliwość. W naszym mieście odbywa się kilkaset różnych wydarzeń i ostrzegam, że kolejny rok nie będzie uboższy. Szykujcie się na kolejne. Nasze placówki będą się starały, aby  dać jeszcze bogatszą ofertę i więcej okazji do niezwykłych przeżyć.

Zanim przystąpiono do świętowania, zgromadzeni uczcili pamięć Joanny Kowalczykiewicz, pracownicy Wydziału Kultury, Spraw Społecznych i Sportu konińskiego magistratu. Joanna, która była ściśle związana z kulturą miasta, odeszła przedwcześnie kilka miesięcy temu. Jej nieobecność była odczuwalna podczas całego wydarzenia.

Kilkunastominutowy film prezentujący przegląd wydarzeń z ostatniego sezonu przypomniał wszystkim o bogactwie kulturalnym, jakie ma do zaoferowania Konin. Jednak tegoroczna inauguracja miała wyjątkowy charakter. W poprzednich dniach, również na scenie Konińskiego Domu Kultury miała miejsce wyjątkowa prezentacja monodramu „My Way” w wykonaniu Krystyny Jandy.

W trakcie dzisiejszej uroczystości wręczono nagrody i stypendia. Młody muzyk Damian Kołodziejczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie został uhonorowany stypendium prezydenta i dał krótki recital. W jego wykonaniu publiczność usłyszała utwór „Colores” Steven’a Verhelst’a. Akompaniował mu Michał Ziobrowski. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyróżnienia otrzymali: Danuta i Henryk Drzewieccy, Dagmara Frydrychowicz, Katarzyna Mijakowska, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Beata Stanisławska-Zielak, Dorota Pasek, Andrzej Moś i Krzysztof Pydyński.

Prezydent Korytkowski podziękował wszystkim twórcom, animatorom, pracownikom sektora kultury oraz publiczności, która nieustannie wspiera lokalne inicjatywy. Zapowiedział stawianie poprzeczki coraz wyżej w tym zakresie. Wieczór zakończyli wybitni artyści: gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, absolwent konińskiej szkoły muzycznej oraz akordeonista Marcin Wyrostek, w towarzystwie muzyków z Poznania z koncertem "Argentyńska noc". 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole