Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNie będzie modernizacji gazociągu w Niesłuszu. Mamy stanowisko spółki!

Nie będzie modernizacji gazociągu w Niesłuszu. Mamy stanowisko spółki!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nie będzie modernizacji gazociągu w Niesłuszu. Mamy stanowisko spółki!

Stan techniczny gazociągu w konińskim Niesłuszu nie budzi zastrzeżeń Polskiej Spółki Gazownictwa. Mieszkańcy nie mają zatem co liczyć na jego modernizację.  

W miniony weekend informowaliśmy o awariach rury gazowej, która przebiega wzdłuż ul. Przemysłowej. Do pierwszego tego typu zdarzenia doszło pod koniec marca. Mieszkańcy jednej z posesji, podczas prac porządkowych w ogrodzie wyczuli zapach gazu. Pogotowie gazowe naprawiło rurę, a kilka dni temu doszło do kolejnej awarii, tym razem na działce położonej około 100 metrów od poprzedniej.

- Domagamy się natychmiastowej modernizacji instalacji rurociągu, bądź zaprzestania przesyłania gazu w rurociągu, który grozi wybuchem i katastrofą jak w Jankowie Przygodzkim, czy Murowanej Goślinie – czytamy w piśmie wystosowanym do Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazociąg ma ponad 40 lat i jak podkreślają mieszkańcy Niesłusza, przynajmniej od kilkunastu lat nie był sprawdzany jego stan techniczny. Zapytaliśmy Polską Spółkę Gazownictwa m.in. o stan techniczny rurociągu, o to dlaczego wiedząc o awariach rura nie została w całości wymiona, a także kiedy można się spodziewać modernizacji.

- Gazociągi znajdujące się na obszarze osiedla Niesłusz nie były modernizowane, gdyż raporty oceny stanu technicznego oraz kontrole sieci gazowej potwierdzają ich prawidłowy stan techniczny. Dlatego brak jest przesłanek do modernizacji gazociągu na całej długości. W kwestii gazociągu, który przechodzi przez teren podmokły informujemy, że jest prawidłowo zaizolowany, co potwierdza jego ocena techniczna – poinformował Departament Komunikacji PSG Sp. z o.o. w Warszawie. - Należy podkreślić brak możliwości wyłączenia odcinka sieci bez wpływu na zasilanie miasta Konin. Gazociąg średniego ciśnienia jest głównym zasilaniem miasta.

Mieszkańcy Niesłusza odpowiedź na swoje pismo mają otrzymać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

fot. archwium prywatne

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole