Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNowe obostrzenia od 15 grudnia. Obowiązkowe szczepienia dla niektórych

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Obowiązkowe szczepienia dla niektórych

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Obowiązkowe szczepienia dla niektórych
Pandemia

Rząd ogłosił nowe obostrzenia epidemiczne, które obowiązywać będą od 15 grudnia. Zmniejszone zostaną limity m.in. w lokalach gastronomicznych i kinach, uczniów szkół czeka zaś znów zdalne nauczanie.

Rząd ogłosił nowe obostrzenia, które wejdą w życie od 15 grudnia. Obłożenie lokali gastronomicznych, barów i hotelów zmniejszone zostanie do 30 procent. Taki sam limit obowiązywać będzie w kinach (tutaj dodatkowo wprowadzony został zakaz konsumpcji), teatrach, obiektach sakralnych i sportowych. Całkowicie zamknięte zostały dyskoteki i kluby – wyjątkiem będą Sylwester i Nowy Rok, kiedy maksymalnie w jednym obiekcie będzie mogło bawić się sto osób.

W środkach transportu wprowadzony zostanie limit 75% pojemności. Wszystkie te limity obowiązywać będą tylko osoby niezaszczepione, ale jedynie wtedy, gdy właściciel danego obiektu wykaże, że weryfikuje paszporty covidowe.

Zmiany czekają również uczniów szkół podstawowych i średnich. Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzone zostanie dla nich nauczanie zdalna. Ta zmiana nie obejmie żłobków i przedszkoli – z usług tych placówek dzieci będą mogły korzystać bez przeszkód.

Współdomownicy osób chorujących na COVID-19 będą mieli obowiązek wykonać test na obecność koronawirusa – bez względu na to, czy wcześniej się szczepili, czy nie. Negatywny test z ostatniej doby będą musieli natomiast okazać przyjeżdżający do Polski spoza strefy Schengen.

Rząd zapowiedział również wprowadzenie obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych. Od 1 marca ma on objąć pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych i nauczycieli.

fot. Ministerstwo Zdrowia

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole