Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNowy prezes PWiK wybrany! Stanowisko obejmie za miesiąc

Nowy prezes PWiK wybrany! Stanowisko obejmie za miesiąc

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy prezes PWiK wybrany! Stanowisko obejmie za miesiąc
PWiK

Nie Maciej Ostrowski, ani Zbigniew Szymczak, lecz Waldemar Szygenda będzie nowym prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki.

W piątek rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Spośród sześciu startujących kandydatów komisja konkursowa zarekomendowała prezydentowi Konina Waldemara Szygendę. Ten przekazał rekomendację radzie nadzorczej, która dziś podjęła ostateczną decyzję.

Waldemar Szygenda dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw inwestycji i rozwoju spółki Elbis z Polskiej Grupy Energetycznej. To znany w Koninie popularyzator biegów. – Mający – dodajmy - bogate doświadczenie menedżerskie w branży energetycznej – pisał o nim w środę na łamach naszego portalu Robert Olejnik. Jak informuje magistrat, Waldemar Szygenda to doświadczony manager w zakresie kontrolingu, procesów inwestycyjnych, utrzymania majątku, produkcji i strategii rozwoju przedsiębiorstw. Posiada szerokie kompetencje w obszarze ekonomii, rachunkowości i finansów. W karierze zawodowej wielokrotnie opracowywał budżety i prognozy finansowe, a także zajmował się optymalizacją kosztów utrzymania firm. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju energetyki polskiej. W karierze zawodowej zajmował kierownicze stanowiska między innymi w takich firmach, jak: Zespól Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A., Energa Operator S.A., Eneva Energy Sp. z o.o. NexoTech S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. PGE ELBIS Sp. z o.o.

To spore zaskoczenie, wcześniej typowani do objęcia tej funkcji byli kandydaci związani ze środowiskami politycznymi: Maciej Ostrowski, radny klubu Wspólny Konin oraz dotychczasowy prezes Zbigniew Szymczak, kojarzony z Lewicą.

Na razie nie wiadomo, ile będzie wynosić wynagrodzenie prezesa i na jaki czas podpisany zostanie kontrakt. Jak informuje Rafał Duchniewski, kierownik Biura Prezydenta Konina, nowy prezes swoją funkcję ma objąć 2 sierpnia. Do tego czasu Waldemar Szygenda ma czas na załatwienie formalności ze swoim dotychczasowym pracodawcą. W najbliższych tygodniach pełniącym obowiązki prezesa ma być Sławomir Kurek, kierownik biura nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miejskim w Koninie (na ten czas weźmie bezpłatny urlop).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole