Skocz do zawartości
LM.plWiadomościOstatnie ferie z bonem turystycznym

Ostatnie ferie z bonem turystycznym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ostatnie ferie z bonem turystycznym
zus

Ferie zimowe coraz bliżej. To ostatni dzwonek, żeby skorzystać z bonu turystycznego.

Na 430 tysięcy osób uprawnionych w Wielkopolsce, ciągle nieaktywnych jest ponad 55 tysięcy bonów turystycznych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że ich ważność upływa 31 marca.

– Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu za hotel – informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka ZUS w województwie wielkopolskim. – Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej – dodaje.

Bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł, a na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością dwa bony po 500 zł. Od sierpnia 2020 roku do tej pory transakcje opłacone przez Wielkopolan za pośrednictwem bonu wyniosły 293 mln zł.

Dla wszystkich, którzy mają pytania związane z funkcjonowaniem bonu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinie, czynna codziennie w godz. 7.00 – 20.00, pod numerem 22 11 22 111, a pytania można też zadawać pisząc na adres: bon@zus.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole