Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościOZE dla Wschodniej Wielkopolski. Nowe możliwości dofinansowania dla gmin i przedsiębiorstw

OZE dla Wschodniej Wielkopolski. Nowe możliwości dofinansowania dla gmin i przedsiębiorstw

Dodano:
OZE dla Wschodniej Wielkopolski. Nowe możliwości dofinansowania dla gmin i przedsiębiorstw

Ruszył nabór wniosków dla gmin Wielkopolski Wschodniej na wsparcie rozwoju OZE w formule projektów parasolowych. Właśnie ogłoszony został konkurs w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (Działanie 10.6, Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej).  

Na ten cel przewidziano łącznie 80 mln złotych. Pozyskane przez gminy pieniądze pozwolą wesprzeć mieszkańców Wielkopolski Wschodniej, którzy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie maksimum 70% kosztów inwestycji m.in. w domową mikroinstalację fotowoltaiczną, pompę ciepła czy zakup magazynów energii. Gminy z terenu Miasta Konin oraz powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego mają czas na złożenie projektów do 29 marca 2024 r.  Jeśli jesteś mieszkańcem Wielkopolski Wschodniej i chciałbyś skorzystać z dofinansowania unijnego na instalacje OZE, skontaktuj się z Twoją gminą!  

OZE również dla przedsiębiorstw  

Nie tylko indywidualni mieszkańcy, ale również przedsiębiorcy będą mogli skorzystać ze wsparcia na instalacje OZE. Równolegle z projektami parasolowymi ruszył bowiem nabór na wsparcie rozwoju OZE skierowany m.in. dla przedsiębiorców, administracji publicznej, instytucji nauki i edukacji oraz organizacji społecznych z terenu Wielkopolski Wschodniej.  

W ramach tego konkursu przewidziano 20 mln złotych.  Będzie można skorzystać z dofinansowania na indywidualne projekty dotyczące rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii (instalacje fotowoltaiczne, energetyki wiatrowej, biogazownie itp.). Wartość kosztów kwalifikowalnych złożonego projektu musi wynosić minimum 1 milion złotych.  

Mikro oraz małe przedsiębiorstwa będą mogły uzyskać dofinansowanie aż do 65% wydatków kwalifikowalnych, średnie do 55%, a pozostałe podmioty do 45% wydatków kwalifikowalnych. Termin składania wniosków mija 29 marca 2024 r.  

Oba nabory to realna szansa dla Wielkopolski Wschodniej na poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych. Zielona energia stanowi niewątpliwie przyszłość naszego regionu, który przechodzi obecnie transformację energetyczną. Bądź na bieżąco z harmonogramem naborów wniosków z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji!  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole