Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPiłkołap polietylenowy czy polipropylenowy – który wybrać?

Piłkołap polietylenowy czy polipropylenowy – który wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Piłkołap polietylenowy czy polipropylenowy – który wybrać?
materiał promocyjny

Wytrzymała i solidna siatka na boisku sportowym to niezbędny element wyposażenia obiektu. Niezależnie od dyscypliny, a także poziomu graczy, taki piłkochwyt chroni zawodników, kibiców i przechodniów. Dobry piłkołap musi być jednak dobrze dopasowany do potrzeb i wymagań obiektu, a kluczowe znaczenie ma materiał wykonania. Na jaki postawić, wyposażając swoje boisko?

Do czego służy siatka ochronna i czemu jest konieczna?

Boiska sportowe, zarówno na profesjonalnych obiektach, jak i w szkolnych salach gimnastycznych, bardzo często zabezpieczane są specjalną siatką. Jest ona istotnym elementem wyposażenia, ponieważ pełni kilka funkcji. Taki piłkochwyt , określany również jako piłkołap, przede wszystkim:

  • chroni kibiców i przechodniów przed uderzeniem piłką,
  • zabezpiecza teren boiska przed niepożądanymi osobami,
  • chroni przed zagubieniem piłek.

Siatka pozwala też szybko wznowić grę, ponieważ wyrzucona lub mocno kopnięta piłka nie trafia poza teren obiektu. Co jednak najważniejsze chroni ona ludzi zgromadzonych wokół. Nie tylko jednak kibiców i przechodniów. Piłkołap jest również zabezpieczeniem dla sąsiadujących z boiskiem budynków, okien czy pojazdów. Warto więc zainwestować w taką siatkę, jednak jaką wybrać?

Siatka na boisko — polietylenowa czy polipropylenowa?

Popularne piłkołapy zwykle wykonane są z polietylenu lub polipropylenu. Oba materiały mają swoje zalety, ale też drobne wady. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Jednak w przypadku piłkochwytów, warto stawiać na wysoką jakość i dodatkowe atuty. Który z tych materiałów jest więc lepszą opcją?

Piłkołapy polietylenowe 

Jednym z najpopularniejszych materiałów w przypadku siatek na boiska sportowe jest polietylen. Wynika to przede wszystkim z jego licznych zalet. Jest on:

  • wytrzymały, odporny na rozerwanie,
  • odporny na działanie czynników atmosferycznych,
  • zabezpieczony przed promieniami UV.

Sztywność tego materiału zależy przede wszystkim od wielkości oczek oraz grubości splotu. Ponieważ jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, idealnie nadaje się właśnie do wytwarzania piłkochwytów. Ze względu na swoje właściwości, sprawdza się przede wszystkim na otwartych, niezadaszonych obiektach sportowych.

Polietylen jest także wodoodporny. Z tego względu nie nasiąka wilgocią nawet podczas ulewnych deszczy. Dzięki temu nie zwiększa się ciężar piłkochwytu, który mógłby zagrozić całej konstrukcji.

Siatki polipropylenowe

Siatka polipropylenowa jest nieco cięższa od siatki PE i mniej sztywna. W swojej „lejącej” strukturze przypomina nieco dzianinę. Jest odporna na rozciąganie i rozerwanie, ale nie ma właściwości wodoodpornych. Z tego powodu jest polecana przede wszystkim jako materiał na piłkochwyty do zamkniętych obiektów sportowych. Doskonale sprawdza się też w roli kotary dzielącej strefy gry, np. na krytych kortach tenisowych, lodowiskach lub salach gimnastycznych, na których prowadzi się jednocześnie zajęcia z różnymi grupami.

Siatka na piłkołap — jaką wybrać?

Wybór najlepszego materiału na piłkochwyt zależy od dyscypliny, potrzeb użytkowników i miejsca przeznaczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest zwrócenie się do rzetelnego producenta i poproszenie fachowców o pomoc. W takich firmach jak sklep.symar.pl można uzyskać wsparcie w wyborze najlepszego produktu do każdego zastosowania. 

Niezależnie z jakiego materiału, piłkołap musi być wytrzymały, trwały i odporny na uszkodzenia. Wybierz produkt renomowanej firmy  i otrzymaj wsparcie fachowców!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole