Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPodaj Dalej - to więcej niż piosenka, która zmienia świat

Podaj Dalej - to więcej niż piosenka, która zmienia świat

Dodano:
Podaj Dalej - to więcej niż piosenka, która zmienia świat
Wysłuchaj tej informacji:

Podaj dalej, tak mówili nam, więc podajemy i zmieniamy świat. To refren piosenki, swoistego hymnu konińskiej Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, która obchodzi w tym roku swoje dwudziste urodziny. 

- Nie myśleliśmy nigdy o tym, że możemy stworzyć swoją piosenkę – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezeska fundacji i opowiada, jak powstała ta spontaniczna pieśń, która zatacza coraz szersze kręgi. – Mamy taki zwyczaj, że raz w roku spotykamy się na szkoleniu dla całego fundacyjnego zespołu. To jest takie nasze święto. Mamy wtedy czas dla siebie, integrujemy się. To czas dla nas, wzmocnienie relacji w zespole, abyśmy mogli na siebie liczyć.

Jednym z zadań integrujących podczas jesiennego spotkania było napisanie dwuwersu o pracy w fundacji, która szeroko działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Później kartki zostały zebrane, a spisane myśli złożyły się w większą formę. Tak wyłonił się refren i kilka zwrotek. Wtedy jeden z uczestników wziął gitarę, inny towarzyszył na bębnach i hymn zaczął się sam śpiewać. 

- W piosence jest o naszych wartościach, podawaniu dalej tego, co dobre – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek.

Piosenka poszła dalej. Po rozmowie z Beatą Stanisławską-Zielak, dyrygentką konińskiego chóru gospel, powstał pomysł, aby nagrać ten utwór dla fundacji z okazji obchodzonego 20-lecia istnienia. Wkrótce w sieci pojawiła się wersja Konin Gospel Choir. Następni było asystenci z fundacji, którzy zaprezentowali swoje wykonanie. Przymierza się do tego jedna ze szkół i różni muzycy, także za oceanem zakiełkował ten pomysł wśród przyjaciół konińskiej fundacji. Swoją wersję przygotowują już młodzi wokaliści Wojownicy Światła pod kierunkiem Sylwii Dziardziel z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.  

- Te słowa są budujące – zachęca prezeska fundacji. – To jest taka nasza muzyczna wizytówka. Będziemy śpiewać z dzieciakami na koloniach, na różnych wydarzeniach i spotkaniach.

Piosenka doczekała się tłumaczenia na angielski bo przekracza już granice. – Chcemy podawać dalej to, co mamy najlepszego: swój czas, zaangażowanie, dobro dla innych – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek. – Chcielibyśmy, aby te słowa szły w świat. Mam nadzieję, że zainspirują następnych wykonawców. Marzy nam się wersja migana dla niesłyszących.

Fundacja zachęca wszystkich do indywidualnych, bądź grupowych interpretacji: można zaśpiewać sam refren, zagrać, wystukać, a potem wrzucić do mediów społecznościowych jako #urodzinyPodajDalej i #fundacjaPodajDalej #20latPodajDalej, żeby dobre przesłanie płynęło. 

Portal LM.pl w ten sposób dołącza do akcji. Podaj dalej, tak mówili nam, więc podajemy... 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole