Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPoranne wyzwania rodzica. O feriach, snach i codzienności

Poranne wyzwania rodzica. O feriach, snach i codzienności

Dodano: , Żródło: LM.pl
Poranne wyzwania rodzica. O feriach, snach i codzienności
dyżur

Czwartek, czwarteczek, czwartunio. Zbliżamy się do weekendu, ale też do końca ferii. Cieszycie się?

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ferie to czas odpoczynku od codziennego wstawania do szkoły. Swoją mam już dawno za sobą, ale trochę jakby tam wróciłam będąc mamą. Najgorsze są poranki, kiedy trzeba zdążyć na 8:00. Dlatego chętnie korzystamy z wolnego, bo dziecko śpi ile wlezie. Niestety przerwa zimowa w tym roku bardziej jest jesienna i dzisiaj nic się nie zmieni. Temperatura teraz to nieco ponad 6 stopni Celsjusza, ale w południe to będzie już 10 stopni Celsjusza. Gdyby jeszcze było słonecznie to byłoby miło, ale meteorolodzy prognozują deszcz i to od godz. 12:00 do wieczora. Jeśli zatem nie musicie wychodzić z domu to polecamy czytanie naszego portalu, a dzisiaj będzie sporo o rewelacyjnym projekcie Konin Miasto Kobiet. Jak co roku w marcu, czekać na nas będzie mnóstwo wydarzeń i atrakcji. Szczególnie polecam Waszej uwadze „Kobiety z pasją”, które poprowadzi moja redakcyjna koleżanka – Ania Pilarska.

Dzisiaj na portalu LM.pl wrócimy też do sprawy Domu Seniora. Postaram się podsumować nieco tę inwestycję, porównać to co (zgodnie z zapowiedziami) miało tam być i co jest, a także postaram się odpowiedzieć na pytanie czym ten blok różni się od innych. Polecam Wam także zajrzeć do artykułu, który od wtorku jest na naszej stronie, a dotyczy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Wspominam o tym dlatego, że właśnie na dzisiaj przypada Europejski Dzień Ofiar Przestępstw. Został on ustanowiony przez Parlament Europejski w 1988 roku, a szczegóły dotyczące udzielanych w Koninie porad, znajdziecie TUTAJ.

Kalendarz świąt nietypowych podpowiada, że obchodzimy też dzisiaj Dzień Myśli Braterskiej. Byliście harcerzami? Ja próbowałam w czasach szkoły podstawowej. Było super, ale zbyt długo miejsca tam nie zagrzałam. Pewnie dlatego, że będąc dzieckiem lubiłam próbować wielu rzeczy i harcerstwo było czymś, czego chciałam spróbować, niekoniecznie chcąc wiązać się z organizacją na całe życie. W każdym razie wspomnienia i zdjęcia w mundurze z obozu w Pobierowie mam! Natomiast wszystkim harcerzom i zuchom życzę niezapomnianych przygód, zdobywania kolejnych umiejętności, niegasnących przyjaźni oraz poznania, czym jest prawdziwe braterstwo. Czuwaj!

A ja będę czuwała dla Was do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole