Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPraca na magazynie i zarobki – co warto wiedzieć

Praca na magazynie i zarobki – co warto wiedzieć

Materiał promocyjny

Dodano:
Praca na magazynie i zarobki – co warto wiedzieć
materiał promocyjny

Wśród ofert pracy dużą popularnością cieszą te, w których poszukuje się osób na stanowisko magazyniera. Trzeba też przyznać, że takich ofert jest też na różnych portalach czy stron agencji pracy dość dużo. Często dużą zachętą dla osób chcących podjąć pracę na tym stanowisku są zarobki magazyniera. 

Wbrew powszechnej opinii praca magazyniera nie jest typową tylko pracą fizyczną. Na stanowisku magazyniera bardzo ważna jest także odpowiedzialność za towary znajdujące się na magazynie – nie tylko za ich odpowiednie składowanie czy magazynowanie i rozładunek towaru, ale także za to, by zgadzały się ich stany. Trzeba też dodać, że zapotrzebowanie na magazynierów znacznie wzrosło wraz z rozwojem sprzedaży internetowej. A skąd się bierze dokładnie rosnące zainteresowanie wykonywaniem tego zawodu? Ile zarabia magazynier i na czym dokładnie polega jego praca? Między innymi o tym w dalszej części tekstu. 

Pracownik magazynu – wymogi

Do obowiązków magazyniera należy między innymi prawidłowe rozmieszczenie towarów w magazynie, dlatego też niektóre firmy wymagają od kandydatów, by mieli oni uprawnienia jako operator wózka widłowego. Jednak nie zawsze uprawnienia do obsługi wózków widłowych są wymagane. Z pracą w magazynie łączy się też obsługa urządzeń technicznych, takich jak różnego rodzaju paleciaki. Obowiązki magazyniera to także często obsługa skanerów i podstawowa znajomość komputera i praca na odpowiednich systemach. Jednak w tych kwestiach zazwyczaj odbywają się odpowiednie szkolenia dla nowych pracowników. Co ważne, od kandydata na magazyniera nie wymaga się żadnego wykształcenia kierunkowego. Cenione jest doświadczenie zawodowe, jednak wiele osób zatrudnia się jako magazynier w ramach swojej pierwszej pracy. Bez wątpienia w niektórych firmach – ze względu na gabaryty towarów – cenione są sprawność i siła fizyczna. A z powodu brania udziału w inwentaryzacjach i wypełniania różnych dokumentów, cenioną cechą magazyniera jest umiejętność koncentracji i logicznego myślenia. Warto też dodać, że jako magazynierzy pracują i kobiety, i mężczyźni.

Ile zarabia magazynier – ile wynosi średnie wynagrodzenie?

To, ile zarabia magazynier, jest uzależnione między innymi od tego, czy pracownik posiada uprawnienia na wózki widłowe. To znacznie podwyższa jego zarobki na stanowisku magazyniera. Zarobki bez wątpienia są też zależne od wielkości firmy. Na wyższą płacę może też liczyć kierownik magazynu. Jednak przeciętne zarobki brutto miesięcznie magazyniera to ok. 5000 zł. Warto dodać, że zdarzają się na tym stanowisku też pensje o wysokości ok. 10000 brutto. Zależy to też od tego, jak duża jest odpowiedzialność magazyniera, staż pracy i jak duża jest efektywność jego pracy.

Praca magazyniera – jak szukać?

Ja już wcześniej wspomniano, to ile zarabia pracownik magazynu, jest dużą zachętą dla ludzi, by pracować w tym zawodzie. Jest wiele portali czy ogłoszeń, w których oferowana jest praca na magazynach. Ważne jest, by podczas takich poszukiwań dokładnie wczytać się w opis stanowiska i wymogi, które są umieszczone w ogłoszeniu. Równie istotne jest też to, by jednak korzystać z ogłoszeń pewnych, wstępnie zweryfikowanych, tak by mieć pewność co do potencjalnego przyszłego pracodawcy. Takie oferuje agencja pracy w Katowicach. Wtedy też zawsze podane są widełki płacowe, w związku z tym nie aplikujemy w ciemno. Takie ogłoszenia z całej Polski (i nie tylko) to jasne zasady i nietracenie czasu na ofertę, która nas nie interesuje. 

Zarobki magazynierów i możliwość rozwoju oraz podnoszenie swoich kompetencji to coś, co sprawia, że warto zainteresować się ofertami pracy na takim stanowisku. Tym bardziej, że są one bardzo zróżnicowane. Łatwiej jest więc je dopasować pod swoje potrzeby. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole