Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzebudowa stadionu ruszyła. Dzisiaj ostatni mecz na starej płycie

Przebudowa stadionu ruszyła. Dzisiaj ostatni mecz na starej płycie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa stadionu ruszyła. Dzisiaj ostatni mecz na starej płycie
Stadion

W środę 31 sierpnia rozegrany zostanie ostatni mecz na stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4. Od kilku dni wykonawca jego przebudowy wykonuje już wstępne prace, a od września inwestycja ruszyć ma pełną parą.

Choć plac budowy, jakim jest stadion przy ul. Dmowskiego 4, przekazany został wykonawcy już na początku sierpnia, to dopiero teraz na obiekcie rozpoczęły się poważne prace. Od kilku dni robotnicy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gretasport Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, które odpowiada za inwestycję, wykonują odwierty na terenie całego stadionu.

Nienaruszone do tej pory były boiska – w środę rozegrany zostanie ostatni mecz, na murawę wybiegnie jedna z grup młodzieżowych Górnika Konin. W kolejnych miesiącach podopieczni konińskiego klubu, którzy na co dzień grają i trenują przy ul. Dmowskiego 4, korzystać będą z innych miejskich stadionów, a na przebudowywanym obiekcie rozpocznie się już całościowa przebudowa.

Przypomnijmy, w ramach przebudowy przy ul. Dmowskiego powstaną dwa pełnowymiarowe boiska (jedno z nawierzchnią naturalną, a drugie ze sztuczną) oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalne. Wybudowane zostanie m.in. oświetlenie, trybuny (częściowo zadaszone) i nowe ogrodzenie, a także parking.

Koszt przebudowy obiektu to niemal jedenaście milionów złotych. 70% funduszy pochodzić będzie z Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole