Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRusza przebudowa stadionu. Umowa z wykonawcą podpisana

Rusza przebudowa stadionu. Umowa z wykonawcą podpisana

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rusza przebudowa stadionu. Umowa z wykonawcą podpisana
Stadion

W ciągu tygodnia wykonawca przebudowy stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie ma wejść na plac budowy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie podpisał umowę z przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za inwestycję.

Na niecałe jedenaście milionów złotych opiewała oferta Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Gretasport Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej, która zwyciężyła w przetargu na przebudowę stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. W czwartek z wykonawcą inwestycji umowę podpisała dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie Ewa Kulczyńska.

W ciągu siedmiu dni przekażemy obiekt do dyspozycji wykonawcy. Z wstępnych założeń do harmonogramu prac sądzę, że obiekt w obecnym stanie będzie dostępny dla sportowców jeszcze przez trzy do czterech tygodni – mówi dyrektor MOSiR Konin.

Prace mają potrwać do jedenastu miesięcy, najdalej w przyszłe lato stadion powinien więc zostać oddany do użytku. W ramach przebudowy przy ul. Dmowskiego powstanie nowoczesny zespół boisk wraz z niezbędną infrastrukturą obejmujący: dwa boiska o wymiarach 105 x 68 m – jedno z nawierzchnią naturalną, a drugie ze sztuczną oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalnej o wymiarach 95 x 45 m. Wybudowane zostanie m.in. oświetlenie, trybuny (częściowo zadaszone) i nowe ogrodzenie. Stadion spełniać będzie wymogi licencyjne niezbędne przy organizacji rozgrywek ligowych (Ekstraliga kobiet, III liga mężczyzn).

Inwestycja jest prowadzona przy wsparciu Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu – edycja 2021. Z tej puli Konin zdobył maksymalne dofinansowanie w wysokości 70%, reszta to wkład własny.

fot. UM w Koninie

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole