Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRządowa dotacja dla swoich? Konińskie Media Obywatelskie na celowniku

Rządowa dotacja dla swoich? Konińskie Media Obywatelskie na celowniku

Dodano:
Rządowa dotacja dla swoich? Konińskie Media Obywatelskie na celowniku
ROZMOWA BARDZO POLITYCZNA

170 tysięcy złotych otrzymało jeszcze przed wakacjami stowarzyszenie Instytut Jana Zemełki na stworzenie i prowadzenie Konińskich Mediów Obywatelskich. Mimo że od przyznania dotacji z Narodowego Instytutu Wolności minęło sporo czasu nadal nie widać konkretnych efektów.

O stowarzyszeniu zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, kiedy ukazała się lista beneficjentów Rządowego Programu Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich. Wśród nich zalazł się Instytut, o którym wcześniej niewielu słyszało. Okazało się, że prezesem powołanego w 2014 roku stowarzyszenia jest koniński radny PiS Dominik Szopa, a jednym z wiceprezesów jego partyjny kolega radny Krystian Majewski. Stowarzyszenie do dziś nie ma swojej strony internetowej, nie jest aktywne również na Facebooku. Po opublikowaniu tych wiadomości przez fanpage Konin.Mam Prawo Wiedzieć, natychmiast próbowaliśmy uzyskać komentarz radnych Majewskiego i Szopy. Bezskutecznie. W końcu radny Majewski przyjął zaproszenie do Rozmowy Bardzo Politycznej.

Radny przyznał, że istniejące od wielu lat stowarzyszenie nie może pochwalić się żadnymi konkretnymi działaniami. Tłumaczył, że zostało ono stworzone przez Dominika Szopę, kiedy nie był jeszcze radnym i Michała Kotlarskiego, który wycofał się z polityki. Konińskie Media Obywatelskie mają być pierwszym dużym projektem realizowanym przez stowarzyszenie.

Krystian Majewski stwierdził, że będzie to miejsce, w którym odnajdą się osoby o prawicowych poglądach. Podkreśla, że ma to być odpowiedź na brak pluralizmu w trzecim sektorze i w lokalnych mediach. Projekt, jak czytamy w zwycięskim wniosku, rozpoczął się 1 marca tego roku i ma potrwać jeszcze ponad rok. – Jesteśmy na etapie tworzenia strony internetowej, domykamy sprawę zakupów, szkoleń, dla osób które będą pracowały przy tym projekcie. Jestem pewien, że wkrótce ujrzy on światło dzienne – podkreśla radny.

Całej wypowiedzi Krystiana Majewskiego na temat Konińskich Mediów Obywatelskich posłuchać można poniżej:

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole