Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSiedemnaście przęseł, tarasy widokowe i ledy. Tak ma wyglądać kładka na Pociejewo

Siedemnaście przęseł, tarasy widokowe i ledy. Tak ma wyglądać kładka na Pociejewo

Dodano: , Żródło: LM.pl
Siedemnaście przęseł, tarasy widokowe i ledy. Tak ma wyglądać kładka na Pociejewo
Pociejewo

Najpóźniej do końca sierpnia 2024 r. ma powstać nowa kładka na Pociejewo oraz ścieżka pieszo-rowerowa po wyspie. Zarząd Dróg Miejskich w Koninie ogłosił przetarg na wykonawcę tych prac.

W opublikowanej przez ZDM dokumentacji znaleźć można dokładny opis inwestycji. Składać będzie się ona z dwóch części: kładki nad kanałem Ulgi, która połączy wyspę Pociejewo z nową częścią miasta oraz ścieżki pieszo-rowerowej poprowadzonej po obu stronach nowej kładki.

Sama zbudowana będzie z siedemnastu przęseł. Jej szerokość to niemal pięć metrów. Kładka będzie podświetlona białymi i zielonymi ledami, a biec po niej będą zielony chodnik oraz szara ścieżka pieszo-rowerowa. W centralnym punkcie, nad kanałem Ulgi, znaleźć ma się taras widokowy. Kładka w tym miejscu będzie szersza z miejscem na postawienie ławek (plan pokazany na zdjęciu pierwszym). Całość okalać ma szara balustrada. Wyróżniającym się elementem będą na pewno słupy ścian podporowych, które wznosić się będą ponad kładkę (zdjęcia 4 – 6).

Chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa wybudowane mają zostać również po obu stronach kładki. Patrząc od strony starej części miasta zaczynać będą się koło skrzyżowania ul. Podwale z ul. Wiejską, by następnie wieść po półce obok wału przeciwpowodziowego. Następnie przetną koronę wału i będą biec po kładce. Od strony nowego Konina następuje rozwidlenie – z jednej strony chodnik i droga rowerowa prowadzić będą w kierunku ul. Łąkowej, a z drugiej w kierunku ul. Kurów.

W miejscu rozwidlenia staną również ławki (co nazwano również tarasem widokowym, plan na zdjęciu drugim). Na całej długości ścieżki pieszo-rowerowej mają ponadto zostać zlokalizowane elementy małej architektury: lampy, ławki, kosze na śmieci i donice.

Oferty w przetargu można zgłaszać do 3 kwietnia. Wykonawca będzie miał szesnaście miesięcy na zakończenie prac, ale maksymalnie do końca sierpnia 2024 r.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole