Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStare Miasto. Gmina dołoży do budowy kolei Konin – Turek

Stare Miasto. Gmina dołoży do budowy kolei Konin – Turek

Dodano:
Stare Miasto. Gmina dołoży do budowy kolei Konin – Turek

3 miliony złotych rozłożonych na 5 lat – tyle dołoży do budowy linii kolejowej pomiędzy Koninem a Turkiem gmina Stare Miasto. Jednak uchwałę w tej sprawie przyjęto niewielką większością głosów. 
 

Wśród pięciu radnych głosujących przeciw był między innymi Waldemar Lewandowski. Przekonywał on, że budowa kolei to nie jest zadanie samorządu, tylko państwa. Podkreślał, że gmina ma wiele innych ważniejszych wydatków, na które już teraz brakuje pieniędzy. Przypomniał również o proteście przeciwko budowie kolei mieszkańców Żdżar, którzy ostatnio skierowali petycje w tej sprawie do marszałka. – Jesteśmy po to, aby reprezentować interesy lokalnej społeczności, a nie podejmować polityczne decyzje – mówił podczas sesji. 

Jednak uchwałę przyjęto większością głosów. 6 radnych zagłosowało za, 5 było przeciw a 3 się wstrzymało. Tym samym Stare Miasto dołączyło do samorządów, które chcą partycypować w kosztach tej inwestycji. Stosowne uchwały przyjęły już m.in. powiat turecki, miasto Turek i gmina Rzgów.  Natomiast na początku tego miesiąca radni powiatu konińskiego nie zgodzili się na dołożenie do budowy linii kolejowej z Konina do Turku prawie 2 milionów złotych. Zgodnie z ich decyzją pieniądze te trafią do niektórych gmin, m.in. na rozbudowę dróg i wsparcie  strażnic OSP. 

Czytaj więcej na temat:kolej Konin - Turek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole