Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTak będzie wyglądać park tężniowy na Pociejewie. Miasto ogłosiło przetarg

Tak będzie wyglądać park tężniowy na Pociejewie. Miasto ogłosiło przetarg

Dodano: , Żródło: LM.pl
Tak będzie wyglądać park tężniowy na Pociejewie. Miasto ogłosiło przetarg
Pociejewo

fot. tężnie w Ślesinie

Trzy tężnie solankowe, ławki, donice, oświetlenie i nasadzenia – tak ma wyglądać nowy park na wyspie Pociejewo. Miasto ogłosiło przetarg na jego wykonanie.

Park tężniowy ma powstać na wyspie Pociejewo – za budowaną ciepłownią geotermalną i obok powstającej kładki pieszo-rowerowej. W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy tężnie solankowe o maksymalnej wysokości czterech metrów. Każda wypełniona będzie tarniną, po której spływa solanka. Tężnie będą zadaszone – przy każdej z nich powstanie ażurowa konstrukcja, w części pokryta winoroślą (jak na grafice).

W parku znają się również ławki i donice z roślinnością, liście zbierające wodę, stojaki i wiata na rowery, domki dla owadów i budki dla ptaków. Całość będzie oświetlona. Oprócz tego powstaną ścieżki z kruszywa prowadzące do głównego wejścia od strony ul. Podwale oraz budowanej drogi pieszo-rowerowej w koronie wału.

Miasto szuka obecnie wykonawcy – zainteresowane firmy swoje oferty składać mogą do 14 marca. Inwestycja ma zostać wykonana do 12 lipca. Jest to ostatnie z tzw. podwórek miejskich, które powstają w Koninie w ramach projektu zielonych korytarzy miejskich. Część z nich już została zbudowana, drugą największą obok parku tężniowego inwestycją jest przebudowa placu Wolności.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole