Skocz do zawartości
LM.plWiadomościTo będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie

To będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie

Dodano:
To będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie
Spektakl w synagodze

Konińska młodzież (studenci i uczniowie szkół średnich) skupiona przy MBP w Koninie i Restart Lab zaprasza na spektakl pt. „Kwiaty polskie, czyli powiew łódzkiej przedwojennej awangardy w Koninie”.

Widowisko oparte na dziele Juliana Tuwima „Kwiaty polskie” zostało wyreżyserowane przez absolwentkę ZSEU im. F. Chopina w Żychlinie, Szantal Strzelińską, studentkę II roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Szantal jest również producentką i kostiumografką spektaklu. A więc w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 18.00 w Synagodze przy ul. Mickiewicza w Koninie, wstęp wolny. Z powodu ogromnego zainteresowania, spektakl zostanie powtórzony we wtorek, 28 września o godz. 20.00. 

- Napisałam scenariusz, wyprodukowałam, wyreżyserowałam i zagram w spektaklu ,,Kwiaty polskie, czyli powiew łódzkiej przedwojennej awangardy w Koninie. W spektaklu zostaną wykorzystane moje kostiumy – mówi Szantal Strzelińska, studentka Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej ( PWSFTViT im. Leona Schillera). - Jest to spektakl z udziałem widowni w starym stylu, widzowie będą mogli utożsamiać się z bohaterami bardziej i odczuwać przez wszystkie zmysły, dzięki swobodnemu poruszaniu się aktora wśród nich. Zostanie przedstawiona historia Ignacego Dziewierskiego u schyłku okresu fabrycznej Łodzi. Jest to tragiczna opowieść o trudach życia, zmaganiach ówczesnych, ale i pięknie minionego wieku, rodzącym się patriotyzmie, dylemacie między szczęściem dziecka, a wolnością, o zemście i przede wszystkim o nieszczęśliwych i niezwykle ironicznych kolejach losu przeplatających się z niekonsekwentnością. Oprócz mnie zagrają: Damian Kruczkowski, Kaśka Fabiszewska, Michał Rybacki, Iga Lewandowska, Mateusz Zych, Dominik Grzelczyk, Bartosz Zieliński i Maciej Górski. Moim celem jest przedstawienie ponadczasowej historii sprzed wielu lat, by każdy mógł odnieść się do niej z własnej perspektywy. Organizatorami są Restart Lab i MBP w Koninie.

 

To będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie
To będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie
To będzie jak powiew przedwojennej awangardy w Koninie
Czytaj więcej na temat:
Szantal Strzelińska, synagoga Konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole