Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTo hasło na Wikipedii może Was zszokować. Przeczytaj je w Dniu Białych Skarpetek

To hasło na Wikipedii może Was zszokować. Przeczytaj je w Dniu Białych Skarpetek

Dodano: , Żródło: LM.pl
To hasło na Wikipedii może Was zszokować. Przeczytaj je w Dniu Białych Skarpetek
Dzień dobry!

fot. Wikipedia

Biały puch przywitał nas rano w Dniu Białych Skarpetek. I jest duża szansa, że przez jakiś czas z nami zostanie. Dziś też kolejna odsłona intensywnego tygodnia z konińskimi radnymi.

To jeden z pierwszych tak białych poranków w naszym regionie tej późnej jesieni / wczesnej zimy. Kolejnych opadów nie ma co się spodziewać w kolejnych dniach, ale śnieg przez jakiś czas może z nami pozostać, temperatury bowiem cały czas będą ujemne. Aktualną prognozę zawsze możecie sprawdzić na lm.pl/pogoda.

Klimat dopasował się do naszego dzisiejszego święta, czyli Dnia Białych Skarpetek. Jedni lubią klasyczne czarne, inni zwariowanego kolorowe, a nawet dwie różne, ale nie ma co się oszukiwać – biała skarpeta, najlepiej w połączeniu z gustownym sandałem albo klapkiem, przeszła już do kanonów mody w naszym kraju. Możecie mi nie wierzyć, ale istnieje nawet hasło na Wikipedii, które mówi o tym zjawisku (do przeczytania tutaj). Podobno najstarsze dowody na takie zestawienie pochodzi już z czasów faraonów!

Potem można na przykład wyskoczyć do Klubokawiarni NOT w Oskardzie, gdzie dziś o godz. 13.00 darmowy performance zaprezentuje ukraińska artystka Olga Kebas. W spektaklu Exi(s)t poprzez taniec opowiada o swoim domu i rodzinie z perspektywy imigrantki. Zainteresowani samorządowymi sprawami mogą zaś śledzić dyskusję nt. projektu budżetu Konina podczas posiedzenia Komisji Finansów i Infrastruktury (godz. 15.00) lub sesję Rady Powiatu Konińskiego (godz. 12.00).

Jak zawsze czekam na informacje od Was – na WhatsAppie, FB, telefonicznie (883 797 002) i mailowo (b.skonieczny@firma.lm.pl). Pozdro!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole