Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyExi(s)t: performance Olgi Kebas - artystki z Kijowa, która opuściła swój kraj z powodu wojny

Exi(s)t: performance Olgi Kebas - artystki z Kijowa, która opuściła swój kraj z powodu wojny

Dodano:
Exi(s)t: performance Olgi Kebas - artystki z Kijowa, która opuściła swój kraj z powodu wojny

Gdzie: Klubokawiarnia NOT w CKiS DK Oskard

Kiedy 13 listopada, g. 13.00

bezpłatne wejściówki do odbiotu w kasie DK Oskard

Zapraszamy na niezwykłą, bardzo osobistą relację artystki, która wyjechała z Ukrainy z powodu wybuchu wojny. Na scenie Klubokawiarni NOT będziemy mieli okazję zobaczyć poruszający performance, który nikogo nie pozostawi obojętnym.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKiS-DK Oskard.

Olga Kebas to artystka z Kijowa, która musiała opuścić swoje rodzinne miasto po rosyjskiej inwazji. W spektaklu Exi(s)t poprzez taniec opowiada o swoim domu i rodzinie z perspektywy imigrantki. Pokazuje też wpływ rosyjskiej propagandy na życie jej najbliższych i rodaków. A na koniec próbuje szukać nadziei pośród wojennych zgliszcz.
„Swoje doświadczenie zawodowe i życiowe zdobywałam w Ukrainie, w czasie jej różnych okresów historycznych, obserwując drastyczne zmiany ustrojowe, polityczne i gospodarcze. Moja droga artystyczna rozpoczęła się w czasach sowieckich (ZSRR), kiedy kultura istniała jako część ideologii […] Bo wojna Rosji z Ukrainą toczy się nie tylko na froncie militarnym. Przez dziesięciolecia Rosja wpływała na sytuację w Ukrainie za pomocą języka i kultury, przygotowując grunt pod okupację niepodległego narodu […]” – Olga Kebas.

Exi(s)t – performance Olgi Kebas | (exist – istnieć, exit – wyjście)

Scenariusz: Olga Kebas, Przemek Prasnowski, reżyseria: Przemek Prasnowski, choreografia: Olga Kebas, wizualizacje: Kamil Krotofil, muzyka: Iris Forest, Folknery
Produkcja: Fundacja Barak Kultury

Olga Kebas – ukraińska choreografka, kuratorka, organizatorka wydarzeń kulturalnych, performerka, tancerka, wykładowczyni tańca współczesnego.

Fundacja Barak Kultury, czyli przyjaciele różnorodności. "Kluczowym tematem, który łączy nasze najważniejsze projekty, jest spotkanie z Innym jako reprezentantem mniejszości. W naszej siedzibie na al. Marcinkowskiego 21 w Poznaniu stworzyliśmy przestrzeń otwartą na artystów i przedstawicieli grup mniejszościowych. Na stałej rezydencji są u nas ukraiński Teatr Emigrant, białoruski chór Poznański Spieuny Schod, artysta z Indii Mandar Purandare i Tęczowe Seniorki”.

Exi(s)t: performance Olgi Kebas - artystki z Kijowa, która opuściła swój kraj z powodu wojny
Czytaj więcej na temat:Exi(s)t, CKiS, performance, Olga Kebas
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole