Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościUniwersytet Warszawski i koreańskie uczelnie będą szkolić kadry do elektrowni jądrowej w Koninie

Uniwersytet Warszawski i koreańskie uczelnie będą szkolić kadry do elektrowni jądrowej w Koninie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Uniwersytet Warszawski i koreańskie uczelnie będą szkolić kadry do elektrowni jądrowej w Koninie
Atom

fot. Wikipedia

Uniwersytet Warszawski podpisał porozumienie z koreańskimi uczelniami ws. utworzenia europejskiego centrum szkoleniowego dla kadry, która będzie wdrażać technologię jądrową w planowanej elektrowni w Koninie.

Warszawska uczelnia współpracować będzie w tym zakresie z KEPCO International Nuclear Graduate School, Pusan National University i Korea Nuclear Association for International Cooperation. Koreańskie uczelnie mają wesprzeć Uniwersytet Warszawski w opracowaniu nowego programu edukacji i dostosowania istniejących ścieżek edukacyjnych w zakresie energetyki jądrowej. Eksperci z Korei Południowej mają podzielić się wiedzą praktyczną w zakresie wdrażania reaktora APR 1400, który ma zostać zastosowany w Koninie.

Elektrownia jądrowa w Koninie powstać ma do 2035 r. W kwietniu ubiegłego roku powołana została spółka celowa PGE PAK Energia Jądrowa (stworzyły ją państwowy koncern PGE i prywatny ZE PAK), która ma odpowiadać wraz z koreańskim KHNP za budowę obiektu. W listopadzie projekt uzyskał decyzję zasadniczą od Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W najbliższym czasie powinna zostać podpisana umowa na studium wykonalności inwestycji. Zgodnie z założeniami elektrownia jądrowa w Koninie składać ma się z dwóch koreańskich reaktorów APR1400 o łącznej mocy 2,8 GW.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole