Skocz do zawartości
LM.plWiadomościW jakie kryptowaluty warto inwestować?

W jakie kryptowaluty warto inwestować?

Materiał promocyjny

Dodano:
W jakie kryptowaluty warto inwestować?
materiał promocyjny

Świat kryptowalut może na pierwszy rzut oka być dość skomplikowany dla osoby, która nie miała z nim wcześniej styczności. Bitcoin, Ethereum, czy Dogecoin to jedne z najpopularniejszych propozycji, w które inwestują osoby grające na giełdzie lub korzystające na zmianie wartości poszczególnych coinsów. Przedstawiamy najlepsze kryptowaluty, w które warto zainwestować swoje pieniądze.

Kryptowaluty – krótkie wyjaśnienie, czym tak naprawdę są

Informacji na temat kryptowalut szukają zarówno osoby, które są doświadczonymi inwestorami, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę i chcą dowiedzieć się, w jakie kryptowaluty inwestować.

Kryptowaluty, nazywane również coinsami, czy tokenami to system pieniężny, który istnieje tylko w formacie cyfrowym. Są używane do płacenia za zakupy online bez konieczności korzystania z usług pośrednika – na przykład banku. Z reguły są jednak produktem inwestycyjnym, który wykorzystuje się do generowania zysków.

Kryptowaluty a akcje – jakie są różnice?

Inwestowanie w kryptowaluty często porównuje się z kupowaniem akcji. Istnieją jednak dość duże różnice. Dlatego warto wyjaśnić, które aspekty są odmienne.

Czym charakteryzują się akcje?

W przypadku akcji osoba, która je zakupi, nabywa udział w pewnym procencie własności firmy. Oznacza to, że ma prawo do takich czynności, jak na przykład głosowanie nad kierunkiem rozwoju firmy. Akcjonariusz może również otrzymać odszkodowanie po spłaceniu wierzycieli ze zlikwidowanych aktywów, jeżeli przedsiębiorstwo zbankrutuje.

Czym charakteryzują się kryptowaluty?

W przypadku kryptowalut inwestorowi nadaje się prawo własności do zakupionego tokena i nic więcej. Dlatego prędzej można szukać porównań pomiędzy skupowaniem walut, a nie akcji, jeżeli chodzi o kryptowaluty. W sytuacji, gdy kryptowaluta straci na wartości, właściciel nie ma żadnych szans na rekompensatę. Z tego powodu porównania do akcji są nietrafione.

W jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku – najciekawsze propozycje

Początkujący i doświadczeni inwestorzy mogą się zastanawiać nad tym, w jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku. Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy przypatrzeć się najciekawszym propozycjom, które w nadchodzącym czasie mogą okazać się opłacalną inwestycją. Jakie są najpopularniejsze kryptowaluty?

Numer jeden – Bitcoin

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi ponad 856 miliardów dolarów. Kryptowaluta została stworzona w 2009 roku przez użytkownika, który funkcjonował pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.

Bitcoin jest kryptowalutą, która działa na łańcuchu bloków i księgach, które rejestrują transakcje rozproszone na tysiące komputerów. Wszystkie dodatki do rozproszonych ksiąg muszą być zweryfikowane przez rozwiązanie łamigłówki kryptograficznej, nazywa się to „proof of work”, czyli dowodem pracy. Jeżeli system rozwiąże zagadkę, otrzymuje tokena kryptowaluty.

Bitcoin jest bez wątpienia najpopularniejszą kryptowalutą. To ciekawy produkt inwestycyjny, ponieważ jego wartość wciąż wzrasta i nie zanosi się na to, żeby wkrótce miało się to skończyć. Ze względu na ten fakt, warto zastanowić się nad kupnem Bitcoinów.

Jak inwestować w Bitcoin? Dobrym sposobem, jest zarejestrowanie się na internetowej giełdzie kryptowalut, gdzie ma się dostęp do najpopularniejszych tokenów, a także bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, na przykład na stronie https://coincasso.com/pl/.

Numer dwa – Ethereum

Osoby, które zastanawiają się, jaką kryptowalutę kupić, mogą wybrać Ethereum. To druga najpopularniejsza kryptowaluta. Ich kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 357 miliardów dolarów. Ethereum jest platformą blockchain z własną kryptowalutą, którą nazywa się „Ether – ETH” z własnym językiem programowania, który nosi nazwę Solidity.

Ethereum to zdecentralizowana księga publiczna do weryfikacji i rejestrowania transakcji. Każdy użytkownik sieci może ją tworzyć, publikować, a także zarabiać i korzystać z aplikacji na platformie, a także używać tokenów Ether, jako formy płatności.

Jeżeli chodzi o kwestie związane z inwestowaniem, to Ethereum jest atrakcyjnym produktem ze względu na to, że w ciągu ostatniego roku doświadczyło dużego wzrostu wartości – z około 11 dolarów aż do 3000 dolarów. Ze względu na tendencję zwyżkową, warto zainteresować się kupnem ETH.

Numer trzy – Binance Coin

Kapitalizacja rynkowa Binance Coin wynosi ponad 70 miliardów dolarów. Jest to forma kryptowaluty, którą można używać zarówno do handlu, jak i uiszczania opłat na Binance, czyli jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Binance Coin jest kryptowalutą, którą stworzono w 2017 roku. Wraz z biegiem lat, działanie coinsów rozszerzało się i aktualnie można nią płacić podczas transakcji handlowych, przetwarzając płatności, czy nawet rezerwując podróże. Oczywiście Binance Coin może być również wymieniana na inne kryptowaluty, na przykład opisanego wcześniej Bitcoina, czy Ethereum.

Dlaczego warto inwestować w Binance Coin? Jest to kryptowaluta, która w historii tego rynku zdobyła jeden z najwyższych zysków w historii. Binance Coin w 2017 roku kosztował niecałe 0,10 dolarów, a w sierpniu 2021 roku jego wartość skoczyła do ponad 418 dolarów. Stanowi to wzrost o niemal 419000%.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Odpowiedź na to, gdzie inwestować w kryptowaluty nie jest trudna. Mogą do tego służyć aplikacje, które umożliwiają przeprowadzanie transakcji, gdzie są dostępne tanie kryptowaluty. Warto wybierać wyłącznie sprawdzone platformy – jaka giełda kryptowalut będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Jedną z takich platform jest CoinCasso. Znajdują się tam wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty. Czy warto skorzystać z tej strony? Na pewno jest to ciekawa propozycja. CoinCasso jest pierwszą hybrydową giełdą kryptowalut, gdzie świat zdecentralizowany jest połączony ze scentralizowanym. Autorski blockchain zapewnia bezpieczeństwo transakcji, a także całkowitą transparentność.

Czytaj więcej na temat:pieniądze, kryptowaluty
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole