Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWakacje z uśmiechem. Sukces lipcowego turnusu dla Małych Odkrywców

Wakacje z uśmiechem. Sukces lipcowego turnusu dla Małych Odkrywców

Dodano:
Wakacje z uśmiechem. Sukces lipcowego turnusu dla Małych Odkrywców
Podaj Dalej

Dobiega końca lipcowy turnus dla Małych Odkrywców. Zwieńczeniem będzie festynem integracyjny dla uczestników i mieszkańców Wąsosz, w gminie Ślesin, gdzie powstaje Osada Janaszkowo.

Organizatorem kolonii od kilku lat jest niezmiennie Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej. W codziennym programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którymi opiekuje się super kadra i serdeczni wolontariusze, także z Ukrainy. Koloniści zadomowili się w ukwieconej i gościnnej Szkole Podstawowej w Wąsoszach, w bliskim sąsiedztwie Osady Janaszkowo, gdzie odbywa się większość zajęć. Do dyspozycji jest także zacieniony park, nad jeziorem.

Klimat przypomina obozy dla dzieci z niepełnosprawnościami organizowane przed laty przez Piotra Janaszka w Mielnicy.  – Chcemy leczyć uśmiechem, jak uczył nas tato. Po to są wakacje, po to my jesteśmy, żeby dawać dzieciakom radość i wiarę, że mogą więcej. Przy okazji uczymy samodzielności, począwszy od radzenia sobie przy jedzeniu po cewnikowanie. To są milowe kroki w rozwoju dzieci. Przede wszystkim mamy dobrze się bawić.

Na lipcowym turnusie przebywa 29 uczestników, niektórzy już po raz kolejny. Zarówno dla nich, jak i rodziców, czy opiekunów to czas wytchnienia. Sierpniowy turnus odbędzie się w Mikorzynie i przyjedzie tam z całej Polski ponad czterdzieści osób, większość na wózkach. Będą się rehabilitować i wypoczywać. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole