Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ Baraniwki do Wąsosz. Wolontariuszki z Ukrainy pomagają niepełnosprawnym

Z Baraniwki do Wąsosz. Wolontariuszki z Ukrainy pomagają niepełnosprawnym

Dodano:
Z Baraniwki do Wąsosz. Wolontariuszki z Ukrainy  pomagają niepełnosprawnym
Podaj Dalej

Dwanaście wspaniałych dziewczynek z Baraniwki w Ukrainie przyjechało na kolonie do Osady Janaszkowo w Wąsoszach, nieopodal Konina. 

Chcą pracować jako wolontariuszki i zajmować się niepełnosprawnymi dziećmi, podopiecznymi Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. W taki sposób dziewczynki chcą podziękować za opiekowanie się niepełnosprawnymi z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Mają od 8 do 16 lat. Przyjechały, aby odpocząć, kąpać się w jeziorze, bawić się z rówieśnikami i pójść na prawdziwą pizzę. Ale chcą też pomagać w zajmowaniu się niepełnosprawnymi.

- Dla naszych dzieci takie beztroskie wakacje są bardzo ważne. Pomagają im zapomnieć o traumie wojennej no i nie słychać tutaj bombardowań. U nas czasem spędzamy cały tydzień w schronie... Jakie macie szczęście, że możecie tak spokojnie żyć – mówi Inna Menchinska, opiekunka grupy.

Już wiadomo, że śpiewu, tańca i wielu innych atrakcji za sprawą sympatycznych wolontariuszek z Ukrainy nie zabraknie podczas kolonii Małych Odkrywców, które odbywają się w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach.

- Zło dobrem zwyciężaj! Najpiękniej robią to dzieci. A te które przyjechały do nas z Ukrainy chcą pomagać naszym niepełnosprawny podopiecznym i to jest piękne. To urzeczywistnienie tak bliskiej nam idei – podaj dalej. Dziękujemy - mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek,  prezes Fundacji Podaj Dalej. 

Fot. Fundacja Podaj Dalej 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole