Skocz do zawartości
LM.plImprezyBliskoteka na Bulwarze

Bliskoteka na Bulwarze

Dodano:
Bliskoteka na Bulwarze
KONIN

Gdzie: Bulwary Nadwarciańskie w Koninie
W przypadku złych warunków atmosferycznych warsztaty zostaną przeniesione do Filii Starówka

Kiedy: Każdy wakacyjny piątek od godziny 16.00 do 17.30

WSTĘP WOLNY

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami na wakacyjne spotkania z literaturą. Tym razem w nietypowych okolicznościach – bo w plenerze.

W każdy wakacyjny piątek będziemy na Was czekać na Bulwarach Nadwarciańskich od godziny 16.00 do 17.30. Gwarantujemy ciekawe książki, wesołe zabawy i dużo niespodzianek. W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia odbędą się w filii „Starówka” przy ulicy Urbanowskiej 1.

8.07.2022  Letni koncert literacko-przyrodniczy

Tworzenie ogrodu (sadzenie roślinek, wykonanie owadów i kwiatków z papieru), rozpoznawanie roślin i wykonanie zielnika. Wystawka książek, czytanie wierszy i rozwiązywanie quizów, nawiązujących do tematu zajęć

15.07.2022 Magia w świecie książki

Pokaz magicznych doświadczeń i wyjaśnienie podstaw obserwowanych zjawisk. Prezentacja tematycznych książek. Samodzielne sprawdzanie swoich magicznych umiejętności przez uczestników.

22.07.2022 Zaczytane wakacje nad Wartą

Zabawy dla dzieci „Co przynosi wiatr?”. Zajęcia związane z wiatrem i latawcami – prezentacja książek, głośne czytanie, warsztaty plastyczne polegające na tworzeniu i ozdabianiu latawców.

29.07.2022 Jak zostać kotem?

Zajęcia oparte na fragmencie książki „Zapiski wrednego kota”, rozmowa o tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać kotem. Wspólne tworzenie pracy plastycznej „Ekologiczny obraz kota”.

5.08.2022 Manga - japońska sztuka rysowania komiksu

Warsztaty z rysowania mangi.

12.08.2022 „Cukierku, ty łobuzie!

Rozmowy o kotach i kocie zabawy. Mruczące wyzwanie czytelnicze i zabawy twórcze.

26.08.2022 Zagadkowy koniec lata

Wakacyjne spotkanie pełne zagadek i łamigłówek. Praca plastyczna z wykorzystaniem szablonu lupy. Możliwość zrobienia zdjęcia na fotościance z sylwetką detektywa.
 

Zajęcia te są jednym z etapów zadania BLISKOteka, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2022.

Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowe Centrum Kultury

Bliskoteka na Bulwarze
Przeczytaj również:Manga – warsztaty rysunku
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole