Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyDJ VIKA - gwiazda muzycznych klubów w Koninie! Spotkanie, film, fajfy

DJ VIKA - gwiazda muzycznych klubów w Koninie! Spotkanie, film, fajfy

Dodano:
DJ VIKA - gwiazda muzycznych klubów w Koninie! Spotkanie, film, fajfy

Gdzie; Kino Oskard

Kiedy: 9 i 10 lutego

bilety, program poniżej

Srebrne Pokolenie: DJ Vika – film | spotkanie | fajfy

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie rusza ze Srebrnym Pokoleniem – nowym projektem stworzonym z myślą o seniorach i seniorkach.

Bohaterką pierwszego wydarzenia w ramach cyklu (w sobotę 10 lutego w Oskardzie) będzie DJ Vika – charyzmatyczna didżejka, gwiazda klubów muzycznych w całej Polsce. Wirginia Szmyt jak nikt inny pokazuje, że wiek to tylko liczba. Liczy się przede wszystkim muzyka!

Jej życiorys mógłby posłużyć jako scenariusz dobrego filmu. Nauczycielka, pedagożka, pracowała z trudną młodzieżą. Nie bała się niekonwencjonalnych metod, dzięki którym pokochali ją wychowankowie. Na emeryturze nie zwolniła tempa. Zaangażowała się w działalność dla seniorów, aż w końcu odkryła nową pasję i zasiadła za konsoletą. I za to pokochały ją całe pokolenia!

Dzień z DJ Viką rozpoczniemy od seansu filmu dokumentalnego pt. „Vika!” w reż. Agnieszki Zwiefki. Bezpośrednio po projekcji w sali widowiskowej DK Oskard spotkamy się i porozmawiamy z tą wyjątkową didżejką. Następnie zaprosimy Was poziom niżej, do Klubokawiarni NOT, w której odbędą się „Fajfy z DJ Viką” – energetyczna międzypokoleniowa potańcówka, podczas której didżejka zaserwuje nam dobre, sprawdzone przeboje. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Program wydarzenia (sobota, 10 lutego, CKiS – DK Oskard):
15:00 – projekcja filmu „Vika!” (sala widowiskowa)
ok. 16:15, tuż po seansie – spotkanie i rozmowa z DJ Viką (sala widowiskowa)
18:00-22:00 – „Fajfy z DJ Viką” – międzypokoleniowa dyskoteka w rytm największych hitów (Klubokawiarnia NOT)

Film „Vika!” wyświetlimy również w Kinie Oskard w piątek 9 lutego o 15:30.

Bilety do kupienia w kasie DK Oskard i online:
– bilet na film „Vika!” (piątek 9 lutego) – w cenie 10 zł kup tutaj
– bilet na film „Vika!” i spotkanie z didżejką (sobota, 10 lutego) – w cenie 20 zł kup tutaj
– bilet na film „Vika!”, spotkanie z didżejką i udział w dyskotece „Fajfy z DJ Viką” (sobota, 10 lutego) – w cenie 30 zł kup tutaj

O filmie dokumentalnym „Vika!”
85-letnia DJ Vika jest gwiazdą klubów muzycznych w całej Polsce – gra zawsze do białego rana i na obcasach.
Charyzmatyczna didżejka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić siedząc jak pelargonia w oknie. Jest prawdziwym kolorowym ptakiem. Jednak kiedy zdrowie zaczyna szwankować, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z seniorami, motywowaniu ich do działania i pokonywania samotności?
„Vika!” to niesamowita podróż, od radości po wzruszenie. Inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca!
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Zwiefka
Gatunek: dokument muzyczny
Polska 2023
Czas trwania: 74 min.

DJ Vika – biogram
Wirginia Szmyt (DJ Vika) – najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie. Rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Gra zarówno na potańcówkach międzypokoleniowych, jak i w najmodniejszych młodzieżowych klubach.
Przełamuje stereotypy swoim ubiorem, zachowaniem, stylem bycia. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy pojawia się okazja do wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych, LGBTQ+ . Mieszka na warszawskiej Ochocie z kotem Dudusiem.

O projekcie Srebrne Pokolenie
Srebrne Pokolenie to cykl spotkań kulturalno-artystycznych skierowanych do seniorek i seniorów z Konina i okolic chcących aktywnie włączyć się w proponowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w roku 2024 wydarzenia.
W ramach projektu organizowane będą przede wszystkim spotkania, warsztaty i seanse w kinie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom seniorów. Zaproponujemy Wam wydarzenia taneczne, teatralne, filmowe i fotograficzne łączące kulturę z kulinariami, rzemiosłem artystycznym, a także ze śpiewem i muzyką ludową.
Drodzy Seniorzy, cały czas jesteśmy otwarci na Wasze sugestie! Propozycje ciekawych wydarzeń, w których chcielibyście wziąć udział, możecie przesyłać na adres e-mailowy: r.rudowicz@ckis.konin.pl. W miarę naszych możliwości będziemy próbowali je zorganizować!
Ruszamy z przytupem i wielką energią, jaką daje Srebrnemu Pokoleniu DJ Vika! Już 9 i 10 lutego na ekranie Kina Oskard wyświetlimy filmowy dokumenty o Wirginii Szmyt. Ale to nie wszystko – w sobotę 10 lutego będziemy gościć u nas tę wyjątkową kobietę i tuż po seansie zaprosimy Was na spotkanie i rozmowę z didżejką. A na zakończenie proponujemy Wam dyskotekę z przebojami, które zaserwuje nam w klubokawiarni sama DJ Vika! Nie możecie tego przegapić!
Niech srebrna energia będzie z Wami!

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole