Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyDzień Ojca i niedziela z rodziną w Licheniu

Dzień Ojca i niedziela z rodziną w Licheniu

Dodano:
Dzień Ojca i niedziela z rodziną w Licheniu
Licheń

Kiedy: niedziela, 23 czerwca 2024, godz. 12.00-18.00

Gdzie: sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Wstęp bezpłatny

23 czerwca w Polsce tradycyjnie obchodzimy Dzień Ojca. W tym roku święto to wypada w niedzielę, tuż po zakończeniu roku szkolnego. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do wspólnego, radosnego świętowania Dnia Ojca i niedzieli z rodziną w Licheniu.

Ojcowie w realizowanym na co dzień trudzie wychowania swoich dzieci objawiają ojcostwo samego Boga. Została im powierzona niezwykle ważna misja. W sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej chcemy modlić się w ich święto, by nie ustawali w swoich wysiłkach i pełni Bożych łask realizowali powierzone im powołanie, stając się dla swoich dzieci przykładem i inspiracją. Niech Dzień Ojca będzie okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie – w licheńskim sanktuarium na najmłodszych wraz z rodzicami będą czekały ciekawe i wesołe atrakcje.

Wspólne świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 12.00 przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej, Patronki szczęścia rodzinnego. W procesji wniesione zostaną relikwie bł. Carlo Acutisa. Podczas Eucharystii ojcowie otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Na zakończenie mszy odbędzie się zawierzenie rodzin Matce Bożej Licheńskiej.

Po południowej Mszy św. zapraszamy na rodzinne malowanie kredą po asfalcie przed bazyliką – stworzymy kolorowe portrety rodzin. Na najmłodszych będą czekać radosne, cyrkowe animacje. W sanktuarium będzie można spotkać m.in. szczudlarzy.

O godz. 17.00 przed bazyliką licheńską pojawi się balon. Zgromadzone dzieci wysłuchają pogadanki na jego temat. Przy sprzyjających warunkach pogodowych balon wzniesie się ku niebu.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

 

 

Bł. Carlo Acutis bywa nazywany Bożym influencerem. Od najmłodszych lat wyróżniała go niezwykła pobożność. Znany jest z porównania  Eucharystii do autostrady do nieba. Był zwyczajnym chłopcem. Lubił biegać i grać w piłkę. Był zafascynowany nowymi technologiami. Po lekcjach pomagał w nauce młodszym kolegom i tworzył strony internetowe m.in. dla parafii.

W wieku 15 lat niespodziewanie zachorował na ostrą białaczkę szpikową. „Cieszę się, że umieram, ponieważ przeżyłem życie, nie tracąc ani minuty na rzeczy, które nie podobają się Bogu” – mówił. Zmarł 12 października 2006 roku. Został beatyfikowany 10 października 2020 roku w Asyżu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki.

„Carlo pokazał mi, jak żyć w perspektywie wieczności. Dzięki niemu nauczyłam się nieustannie spoglądać ku niebu, ku Absolutowi, wyzwolona spod jarzma przypadkowości” wspominała mama Carlo Acutisa w książce  „Sekret mojego syna”.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole