Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGala jubileuszowa. Golina będzie świętować 660-lecie nadania praw miejskich

Gala jubileuszowa. Golina będzie świętować 660-lecie nadania praw miejskich

Dodano: , Żródło: LM.pl
Gala jubileuszowa. Golina będzie świętować 660-lecie nadania praw miejskich
gmina golina

Nagrody, wyróżnienia, wykład historyczny i koncert. To wszystko czekać będzie na mieszkańców gminy Golina oraz zaproszonych gości, podczas Gali z okazji 660-lecia nadania praw miejskich.

W Golinie trwa świętowanie jubileuszu 660-lecia nadania jej praw miejskich. Z tej okazji organizowanych jest sporo wydarzeń. Najważniejszym jednak będzie gala, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę (25 września) o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Golinie. Podczas spotkania wręczone zostaną odznaki „Zasłużony dla województwa wielkopolskiego” i „Zasłużony dla powiatu konińskiego”. Wyróżnieni będą również honorowi obywatele gminy Golina. Po raz pierwszy burmistrz nagrodzi też mieszkańców w czterech kategoriach: społecznik, kultura, sport i biznes.

To nie jedyne atrakcje niedzielnego wieczoru. Zaplanowano scenkę historyczną dotycząca nadania praw miejskich oraz wykład profesora Piotra Gołdyna, który przypomni dzieje lokacji miasta. Nie zabraknie występu chóru VOKALIZA, a na koniec wystąpi gwiazda – zespół PECTUS. Wstęp na galę jest wolny.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole