Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy"Hamlet-Komentarz" - arcydzieło w elżbietańskich klimatach | TEATR POLSKA

"Hamlet-Komentarz" - arcydzieło w elżbietańskich klimatach | TEATR POLSKA

Dodano:
"Hamlet-Komentarz" - arcydzieło w elżbietańskich klimatach | TEATR POLSKA

Gdzie: CKiS-DK Oskard

Kiedy: 27 września, g. 19.00

bilet: 25 zł/20 zł

Spektakl Teatru Pieśń Kozła „Hamlet – Komentarz” rozgrywa się dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu, czyli w noc zabójstwa starego króla. Noc ta przeradza się w czuwanie, rodzaj „szekspirowskich Dziadów”. Na scenie pojawiają się postaci obecne oraz nieobecne na kartach dramatu Szekspira.

Przyglądamy się temu, co dzieje się w głowach bohaterów i snujemy przypuszczenia, co doprowadziło do tragedii. Na powierzchni relacji niby nic się nie dzieje, w postaciach natomiast wzbudzają się ich bolesne tajemnice. To dramat o energii, która domaga się ujawnienia. Hamlet jest jej medium.

Przedstawienie oparte jest na polifonicznej strukturze pieśni. Aktorzy interpretują postacie, zdarzenia i emocje przy pomocy dźwięków oraz polifonicznych pieśni. Słowa tekstu zostają udźwiękowione, nie pojawiają się w tradycyjnej narracji, wzrastają jako muzyczne harmonie. Słowa i muzyka opowiadają wewnętrzną strukturę postaci i rodziny.

Bilet: 25 zł do kupienia w kasie Oskardu oraz online KUP TUTAJ
Bilet grupowy (od 10 osób) do kupienia tylko w kasie DK Oskard: 20 zł

RECENZJE:
„Nasz komentarz ma na celu także pokazanie, że nie tylko miecze potrafią zranić. Czasem słowa są bardziej niebezpieczne niż sztylety. To właśnie słowami Hamlet zabija najbliższych – mówi Alicja Bral, dramaturg spektaklu”. | Dziennik Teatralny

„Hamlet-komentarz” to spektakl o niemożności bycia sobą, o hipokryzji, ograniczaniu wolności i o toksycznych relacjach rodzinnych, które zawsze prowadzą do tragedii”. | Lidia Raś, Gazeta Prawna

FUNDACJA BRAL (TEATR PIEŚŃ KOZŁA)
czas trwania: 55 min
grupa wiekowa: wszyscy

OBSADA: Iwona Wall, Agata Flondro, Paweł Frasz, Anna Grycan, Alicja Bral, Marysia Malinowska, Olena Yeremenko, Samuel Ferreira, Błażej Wójcik, Łukasz Wójcik, Dariusz Dudzik, Marek Belko.

INNI REALIZATORZY: reżyseria, choreografia: Grzegorz Bral, muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły, dramaturgia: Alicja Bral, kostiumy: Alicja Gruca, scenografia: Robert Florczak.

Program Teatr Polska organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. www.teatrpolska.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole