Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20450) SPORT FORUM FIRMY (5435) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wojtuś wymaga pomocy specjalistów. Ruszyła zbiórka ...Fantastyczne derby w II lidze. Wilki odrobiły dwa ... (0)

37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2016

Dodano: 19.05.2016 14:24
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 1-4 czerwca 2016 r

Zapowiada się rekord! W tegorocznym 37. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie udział weźmie 2600 uczestników w wieku od 5 do 16 lat. Przyjazd zapowiedzieli młodzi artyści ze wszystkich stron kraju i 16 państw świata.

Będziemy ich witać w Koninie 1 czerwca. Ten dzień będzie przeznaczony na próby techniczne wokalistów z orkiestrą i zespołów tanecznych.

Kolejnego dnia, 2 czerwca, o godzinie 9.00 sygnał do rozpoczęcia festiwalu da Kasia Łapaj, laureatka Złotego Aplauzu w roku 2000, której towarzyszyć będzie zespół Szymona Piotrowskiego. A po wręczeniu przez Prezydenta Konina dzieciakom kluczy do miasta, zacznie się Wielkie Artystyczne Święto – 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2016! Wokaliści prezentować się będą w „Oskardzie”, tancerze na scenie w KDK. Tego samego dnia na scenie przed KDK koncertować będą wokaliści z zagranicy (godz. 18.00) a po nich MARGARET (godz. 20.00).

Finały odbędą się 3 czerwca a 4 czerwca – koncert galowy w Amfiteatrze „Na skarpie”. Szczegółowy program 37. Festiwalu znaleźć można na www.festiwaldzieciecy.pl 

Do festiwalu zakwalifikowało się ponad 100 solistów i zespołów wokalnych; to prawie co czwarty z uczestników eliminacji. Najmłodsi mają po 5 lat, najstarsi 16. O Aplauzy ubiegać się będzie także 101 zespołów tanecznych, które pokażą 120 prezentacji. Po raz pierwszy tancerze rywalizować będą w najmłodszej grupie wiekowej, do 8 lat. Na festiwal wracają w tym roku zespoły tańca towarzyskiego. Pracowicie ostatnie dni przed festiwalem spędza Konin Band Orchestra, przygotowując około 90 aranży piosenek, które wykona z uczestnikami festiwalu.

Cały 37. Festiwal będzie transmitowany w sieci Internetowej (transmisja koncertu galowego będzie płatna). Materiały festiwalowe trafią także do Redakcji TVP ABC (będą emitowane w formie reportaży) oraz Teleranka w Programie I TVP.  • 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2016

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciekaw
Dodano: 28.05.2016 10:33    Przez: ~transmidja pod jakim linkiem

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.