Dzisiaj jest niedziela 27 maja 2018, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24221) SPORT FORUM FIRMY (5184) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 18oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Remis Tura 1921. Jego los jest w rękach Victorii, ... (0)Konin. Na festynie TPD pokazano jak kompleksowo db ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezyDotknij Teatru

Dotknij Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru - CKiS DK Oskard

Dodano: 7.03.2017 16:59
Źródło: DK Oskard

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 25-26.03.2017

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Projekt Dotknij Teatru powstał w 2010 roku w Łodzi. Inicjatorem była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Niemal równocześnie w 2011 roku w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego Chodź do teatru!, realizujący podobne cele. W związku z tym postanowiono połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku Dotknij Teatru świętowano już wspólnie w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2013 roku przyłączyli się partnerzy ze wszystkich województw, pozwalając na organizację niemal 600 wydarzeń w 45 miastach. W edycji 2014 udział wzięło 49 miast, 178 podmiotów, odbyło się 701 wydarzeń. W 2015 roku udział wzięło już 55 miast, 189 podmiotów, a wydarzeń było blisko 800. 2016 rok to 153 organizatorów, 60 miast i 478 zdarzeń teatralnych.

CKIS – DK Oskard po raz kolejny włącza się w akcję i proponuje podróż w „Inny świat” z Danutą Szaflarską i spektakl „Łomatko” w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka,

Spektakl „Łomatko” widzowie zobaczą 25 marca o 18.00 w CKiS-DK Oskard. Podobnie jak w „Projekcie Dekalog” (2015), reżyser Mikołaj Mikołajczyk chce pokazać, w jaki sposób religijne zasady oraz wyobrażenia kształtują nasz obraz świata i stosunek do ludzi. Ideą spektaklu jest konfrontacja z naszym sposobem myślenia o dziewictwie i aniołach, o roli matki, szeroko rozumianej, ale też z uczuciami do własnych matek. Czy umiemy zobaczyć w matce człowieka, czy tylko niespełniony ideał Matki Boskiej, znany z Ewangelii i wizerunków, z nabożeństw i modlitw? Chyba każdy czasem zawoła, a już na pewno słyszał, jak ktoś zawołał: „O matko!” – zaskoczony, zmartwiony lub zachwycony, bywa różnie. Czy myślimy wówczas o Matce Chrystusa albo chociaż o własnej matce? Niekoniecznie, raczej nie. I jak my w ogóle myślimy? Na to pytanie postara się dopowiedzieć spektakl „Łomatko”.

Kolejna propozycja to „Inny świat” obraz Doroty Kędzierzawskiej, nagrodzony Polską Nagrodą Filmową Orzeł 2014 za dokument. Portret Danuty Szaflarskiej, wybitnej polskiej aktorki filmowej i teatralnej, to opowieść, w której jej osobiste losy splatają się z trudną historią XX wieku, tworząc mozaikową i wzruszającą opowieść o świecie, którego nie ma. Danuta Szaflarska jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma, zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z Zakazanych piosenek, Skarbu, Pożegnania z Marią czy Pora umierać, tworzą ramę dla pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru opowieści, którą dzieli się bohaterka. Danuta Szaflarska znana była ze swojej skromności i niechęci do osobistych wyznań. W filmie „Inny świat” zaprasza widza do wysłuchania opowieści o ocalającej roli śmiechu, etosie aktora, o czasach okupacji, ekstremalnych przeżyciach w czasie wojny, o wolności i odwadze. Film zobaczyć można w sali studyjnej CKiS-DK Oskard 26 marca o 18.00.

Wydarzenia są bezpłatne, wejściówki można odbierać w kasach Oskardu.

Świętujcie Międzynarodowy Dzień Teatru z nami! Zapraszamy!

  • Dotknij Teatru

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis konin,   dk oskard,   kino oskard,   dotknij teatru

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

k**wa jak zwykle oszustwo .Biletów już od tygodnia nie ma. Urzędasy z podatków opłacili sobie teatry, i wałek ze niby każdy możne wejść za darmo a bilety porozdawali miedzy sobą. Konin to dno i k**wa nie będę robił na przywileje Józka i jego pupilków.
Dodano: 22.03.2017 19:49    Przez: ~hujzkoninem

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.