Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25248) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
19 / 12oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żeglarze rozpoczęli sezon. Pływali po Jeziorze Śle ... (0)Konin. Motocykliści i kierowcy samochodów otworzyl ... (17)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezy24 Jazz Festiwal Jazzonalia 2017

24 Jazz Festiwal Jazzonalia 2017

Dodano: 30.03.2017 20:10
Źródło: DK Oskard

Gdzie: DK Oskard

Kiedy: 17-21.05.2017

Jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, królowa jazzu Urszula Dudziak, niepokorna i bezkompromisowa Maria Sadowska, nostalgiczna i poszukująca wyzwań Dorota Miśkiewicz, to gwiazdy 24. edycji Jazz Festival Jazzonalia. W tym roku CKiS-DK Oskard zaprasza od 17 do 21 maja.

 

Tegoroczne Jazzonalia należą do kobiet. Wśród nich nie może zabraknąć królowej jazzu Urszuli Dudziak, która dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem i Stingiem, zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii „Wyśpiewam wam wszystko”. Wydana w 2013 roku płyta „Wszystko gra” to Urszula Dudziak jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią. W tym roku Urszula Dudziak otrzymała statuetkę Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych. W Koninie towarzyszyć będą jej: Łukasz Poprawski – saksofon, Robert Cichy - gitara

Jan Smoczyński – fortepian, Krzysztof Pacan - gitara basowa, Tomasz Torres - instrumenty perkusyjne. Na koncert, 19 maja, zaprasza Prezydent Miasta Konina.

 

Tego samego dnia na scenie pojawi się nadzieja światowej wiolinistyki, muzyk, który w hałaśliwym świecie odkrył ciszę jako lekarstwo i znalazł nowe możliwości kreacji swojej muzyki. Są rzeczy, o których można powiedzieć jedynie szeptem- mówi Adam Bałdych. Artysta łamie bariery wiolinistyki i wyznacza dla niej nowe ścieżki. Zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków. "Bałdych nadaje swoim skrzypcom głos i emocjonalną siłę, której nie słyszano od dekad i wprowadza świeżość we współczesnej muzyce" - Allaboutjazz.com. Projekt „Bridges” współtworzony jest wraz z norweskim zespołem Helge Lien Trio. Gościem specjalnym będzie saksofonista Tore Brungorg. Album „Bridges” to już trzecia płyta Adama Bałdycha nagrana dla prestiżowej wytwórni ACT Music. Adam Bałdych został nominowany do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Artysta Roku - muzyka jazzowa.

 

Jest niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzykę elektroniczną czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią długo wyczekiwaną, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach". Album z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów w obrębie gatunków, wokół których od lat oscyluje, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły. W szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty. Maria Sadowska w CKiS – DK Oskard już 20 maja zaśpiewa utwory z płyty „Jazz na ulicach”.

 

 

Kolejna kobieta 24. edycji Jazzonaliów najnowszym projektem Piano.pl składa hołd polskiej pianistyce. Eksperymentowała z muzyką afrykańską, bałkańską, freejazzową i poważną, dziś Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący „pomniejszoną" prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie w ubiegłym roku. Wówczas na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz. 20 maja w Koninie usłyszymy Dorotę Miśkiewicz i trzy pokolenia pianistów ( Włodzimierz Nahorny, Dominik Wania, Lutosławski Piano Duo ) oraz Atom String Quartet. Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Dorota Miśkiewicz została nominowana w tym roku do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Album Roku - Jazz.

Wieczór zakończy pokaz filmu "Miles Davis i ja". Jazz to improwizacja. Takie też było życie legendarnego Milesa Davisa. Do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii; to dzięki jego rewolucyjnemu, innowacyjnemu podejściu do instrumentów, rytmu i gry zespołowej powstały odrębne gatunki muzyczne.

W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Ale kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie. W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Ale kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie. "Miles Davis i ja" to poruszająca, szczera, pozbawiona glamouru i blichtru opowieść o Milesie Davisie, największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku.

 

Niedziela 21 maja to czas dla najmłodszych. Projekt Jazzowo-bajkowo to spotkanie z muzyką z filmów i bajek. Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, znane także rodzicom, setki razy nucone przy zabawie melodie z bajek i filmów w jazzowych aranżacjach. Scenę zawojują słynne misie- Kubuś Puchatek i Miś Uszatek oraz znakomici muzycy: Piotr Dąbrowski, Waldemar Franczyk, Marcin Grabowski i Szymon Łukowski. W ich wykonaniu zabrzmią muzyczne tematy znane z małego ekranu (Różowa Pantera, Pocahontas, Reksio i Smurfy). Nie zabraknie wspólnych zabaw, gry na instrumentach i śpiewu.

Jak co roku tradycją Jazzonaliów są Jazzowa bitwa szkół (18 maja) i Makroregionalny konkurs improwizacji jazzowej (17 maja). Konkurs gromadzi coraz więcej uczniów szkół muzycznych II stopnia z województw : wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. W jury zasiądą Maciej Fortuna i Zbigniew Wrombel z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Paweł Zielak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Tematyka zajęć obejmie: podstawy harmonii jazzowej, artykulację w muzyce jazzowej, formy i budowę standardów a także – co jest absolutną nowością – zagadnienia z zakresu wykorzystywania urządzeń elektronicznych oraz aplikacji komputerowych w improwizacji jazzowej. Warsztaty poprowadzi Maciej Fortuna z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W koncercie Konin Meets Hénin-Beaumont wystąpią muzycy z Konina i z miasta partnerskiego. Muzycy z Hénin-Beaumont zagrają po raz pierwszy. Konin reprezentować będą comba Pawła Zielaka i Szymona Wieczorkiewicza, big-band pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego oraz zespół złożony z pedagogów specjalności jazzowej.

Honorowy Patronat nad Festiwalem obijęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.

 

Szczegółowy program znaleźć można na www.jazzonalia.konin.pl

KARNETY

Karnet: 90,00 zł  19-20.05.2017 ( 2 dni, 4 koncerty, 1 pokaz filmowy)

Sprzedaż karnetów od 30.03 do 14.05. 2017

BILETY

Bilety: 70,00 zł - 19.05.2017  (1 dzień, 2 koncerty)

Bilety: 70,00 zł - 20.05.2017 ( 1 dzień, 2 koncerty, 1 pokaz filmowy)

Bilety: 15,00 zł - 21.05.2017 (1 dzień, 1 koncert dla dzieci)

Sprzedaż biletów na koncerty 19 i 20.05.2017 od 15.05.2017 (w miarę wolnych miejsc)

Sprzedaż biletów na koncert 21.05.2017 od 30.03 do 21.05.2017

Bezpłatne wejściówki na koncert Jazzowa Bitwa Szkół 18.05.2017 do odbioru w kasach Oskardu.

Organizator nie prowadzi rezerwacji.

Sprzedaż on-line na www.ckis.konin.pl oraz w kasie CKiS-DK Oskard, Al. 1 Maja 7a, Konin, tel. 63 242 38 49

KUP BILET

 

ORGANIZATOR

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
CKiS-DK Oskard
ul. Al. 1 Maja 7a, 62-510 Konin
tel. 63 242 38 49
e-mail: oskard@ckis.konin.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 

  • 24 Jazz Festiwal Jazzonalia 2017
  • 24 Jazz Festiwal Jazzonalia 2017

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis konin,   dk oskard,   kino oskard,   jazzonalia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.