Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22187) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (21)

Wernisaż Alicji Majewskiej "Kolekcja"

Dodano: 29.09.2017 14:15

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 13 października, g. 18.00

Wstęp wolny

Alicja Majewska - profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu zaprezentuje w naszej Galerii swoją wystawę pt. „Kolekcja”.

W obszarze twórczych zainteresowań artystki znajduje się głównie medal, mała forma rzeźbiarska oraz obiekt rzeźbiarski.

Przez lata praktyki artystycznej stałam się zbieraczem kompulsywnie łaknącym dodatkowych pretekstów, by po raz kolejny móc cieszyć się z zaspokojenia potrzeby posiadania. Stworzyłam kolekcję. To zbiór dzieł - moich wyobrażonych i zmaterializowanych refleksji odnoszących się do indywidualnej, a chciałabym, naszej rzeczywistości. Porównanie wiążące moje działania z kolekcjonowaniem wynika ze wspólnej istoty tych czynności, polegają one przecież na celowym gromadzeniu i to nie tylko przedmiotów z materialnego świata, ale i przeżyć, które są w nich zawarte.

Gdy myślę o sobie - to - moje zbieranie dotyczy przede wszystkim emocji towarzyszącym wydarzeniom, a także spraw, których odtworzenie z archiwum pamięci wydaje się już nie tak oczywiste.

Tworzę mimowolnie zbiór i nie jest on zamknięty, wypełniam go pracami, których sens odnajduję w próbie zrozumienia rzeczywistości. Powstaje on z chęci stworzenia pretekstu do zanurzenia się w świat może nie tak oczywisty, ale mam nadzieję z potencjałem na zbudowanie nowych i uniwersalnych znaczeń. Zbieram to co zapamiętuję (...)"
(A. Majewska,  Toruń, wrzesień 2017 r.)

Alicja Majewska dyplom artystyczny z rzeźby w pracowni prof. Adolfa Ryszki uzyskała w 1986 r.
Od 2012 r. jest prodziekanem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Jest autorką 10 wystaw indywidualnych i ok. 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach artystycznych. Dwukrotna stypendystka województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2005 i 2015. Członek Międzynarodowej Organizacji Medalierstwa FIDEM, Polskiego Stowarzyszenia Medalierów Polskich oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”.
Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą, m.in. Włochy, Nowy Jork, Katowice, Wrocław, Toruń, Bydgoszcz.
Mieszka i pracuje w Toruniu.

  • Wernisaż Alicji Majewskiej "Kolekcja"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wernisaż,   galeria,   wystawa,   sztuka,   wieża ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.