Dzisiaj jest czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20721) SPORT FORUM FIRMY (5277) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Murem za Owsiakiem. Tam, gdzie odbył się fi ... (3)Nowa tablica została zamontowana na stadionie przy ... (30)

25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018

Dodano: 19.04.2018 11:25
Źródło: DK Oskard

Gdzie: CKiS DK Oskard

Kiedy: 23-27 maja 2018

Podczas jubileuszowej edycji Jazz Festiwal Jazzonalia publiczność usłyszy Beatę Przybytek, Tomasza Stańko, Q YA VY, Grzecha Piotrowskiego & Alchemik Orchestra oraz Zbigniewa Namysłowskiego w towarzystwie Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

Tradycyjnie już festiwal Jazzowy rozpocznie 23 maja Makroregionalny konkurs improwizacji jazzowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia dla młodzieży szkół muzycznych.  To już czwarta edycja i jedyny tego typu konkurs w Polsce. W jury zasiądą Katarzyna Stroińska-Sierant z Akademii Muzycznej w Poznaniu, Maurycy Wójciński z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Jerzy Główczewski z Akademii Muzycznej w Katowicach i Paweł Zielak z PSM I i II stopnia w Koninie. Warsztaty obejmować będą różne aspekty  improwizacji jazzowej. Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się praktycy, wybitni soliści i pedagodzy.

24 maja Jazzowa bitwa szkół Konin meets Herne. W koncercie wystąpią muzycy z partnerskiej szkoły muzycznej z Niemiec i muzycy z Konina, zespoły złożone z pedagogów oraz młodzieży uczącej się w obu szkołach. Konin reprezentować będą: combo i Big – band pod dyrekcją Pawła Zielaka i combo Szymona Wieczorkiewicza oraz zespół złożony z pedagogów specjalności jazzowej.

25 maja już o 19.00 na scenie pojawi się Beata Przybytek, znakomita wokalistka, pianistka i kompozytorka. Po nagrodzonej „Mateuszem Trójki 2013” płycie „I’m Gonna Rock You” Beata Przybytek powróciła z nowym autorskim albumem „Today Girls Don’t Cry”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka, artystka proponuje niezwykle zróżnicowany materiał muzyczny. Na płycie znajduje się 13 utworów będących ekscytującą podróżą poprzez muzyczne stylistyki – można odnaleźć tu elementy bluesa, jazzu, soulu, R’n’B, funky, muzyki latynoskiej, aż po gospel.Za aranżacje i produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Tomasz Kałwak – wielokrotnie nagradzany i wszechstronny producent muzyczny, znany ze współpracy z Dorotą Miśkiewicz, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen, Markiem Napiórkowskim, Kasią Cerekwicką i Grażyną Auguścik.

Tego samego dnia muzycznych wrażeń dostarczy Trio Marcina Wasilewskiego, które do współpracy zaprosiło gwiazdę europejskiego jazzu, wybitnego norweskiego trębacza, kompozytora i producenta Nilsa Pettera Molværa. Marcin Wasilewski Trio w składzie Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusja, to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny jazzowej. Muzycy mają unikatowy talent łączenia tradycyjnych elementów ze współczesnym brzmieniem, tworząc swój rozpoznawalny styl. W Koninie usłyszymy ich w odsłonie innej, niż ta znana do tej pory, akustyczna – w specjalnym programie z Nilsem Petterem Molværem, brzmienie rozszerzone będzie o elektryczne oraz elektroniczne instrumentarium.
To będzie prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników jazzu.

Kolejny dzień Jazzonaliów 26 maja o 19.00 rozpocznie koncert Q YA VY. Zarówno artyści jak i ich projekt noszą tą samą nazwą. Q YA VY łączy dwa rożne muzyczne pokolenia i światy. Projekt powstał z inicjatywy Q-rka – gitarzysty, kompozytora, aranżera i producenta oraz Yacka Rodziewicza – barytonisty, klawiszowca i producenta (Republika, Kult, Atrakcyjny Kazimierz). Muzyka projektu Q YA VY łączy wiele stylistyk. Rozbrzmiewają w niej dźwięki, barwy i emocje z każdego regionu muzyki. Dlatego jest tak ciekawa i nieprzewidywalna, regionalna i międzynarodowa zarazem. To połączenie ROCK’owego brzmienia z „LATYNOskim temperamentem” energetycznej sekcji oraz JAZZowym otwarciem na całkowicie swobodną improwizację. Na scenie pojawią się Maciej Sikała, Q-rek , Jacek Rodziewicz, Bartek Staszkiewicz, Filip Torres, Tomek Torres i José Torres.

Kolejna gwiazda wieczoru to Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra+goście.  Grzech Piotrowski to kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Nominowany trzykrotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio). Zdobywca  Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.

27 maja o 18.00 na scenie CKiS-DK Oskard pojawi się Zbigniew Namysłowski w towarzystwie Big Bandu PSM I i II stopnia w Koninie. Muzyka Zbigniewa Namysłowskiego to unikalny konglomerat jazzu, folkloru, rocka, muzyki klasycznej oraz własnej inwencji i charakterystycznego brzmienia, co wyróżnia go od innych. Początkowo fascynował go jazz tradycyjny a puzon był instrumentem, na którym grał w znanych polskich zespołach dixielandowych. Potem odkrył jazz nowoczesny i rozpoczął karierę saksofonisty. Ma na swoim koncie liczne koncerty na festiwalach i trasach na całym świecie.

25. edycji Jazz Festiwal Jazzonalia towarzyszy wystawa zdjęć Marka Karewicza, artysty, który specjalizuje się w zdjęciach muzyków jazzowych i rockowych. Jest również dziennikarzem muzycznym, prezenterem muzyki jazzowej, animatorem jazzu.
Karewicz wykonał zdjęcia składające się na archiwum wielu tysięcy negatywów. Fotografował m.in. ostatnią trasę koncertową Milesa Davisa i europejską trasę koncertową Raya Charlesa oraz koncert The Rolling Stones w Warszawie w 1967. Jest autorem ok. 1500 okładek płytowych, m.in. serii Polish Jazz oraz uznawanej za przełomową w historii polskiego rocka płyty Blues zespołu Breakout. Przygotował też okładki płyt Ewy Demarczyk, Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, Maryli Rodowicz, Stana Borysa i Jerzego Połomskiego.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem obejmują Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Józef Nowicki Prezydent Miasta Konina.

KARNET: 90,00 zł 25-27.05.2018 ( 3 dni, 5 koncertów, wystawa).                                    

Sprzedaż karnetów od 28.03 do 18.05.2018.                                                                              

BILET: 70,00 zł 25.05.2018 (2 koncerty, wystawa).                                                                             

BILET: 70,00 zł 26.05.2018 ( 2 koncerty, wystawa).                                                                   

BILET: 25,00 zł 27.05.2018 (1 koncert).                                                                                          

Sprzedaż biletów na koncerty 25, 26, 27.05.2018 od 18.05.2018 (po zakończeniu sprzedaży karnetów).                                                                                                                                    

Bezpłatne wejściówki na koncert Jazzowa Bitwa Szkół 24.05.2018 do odbioru w kasach Oskardu.                                                                                                                                      

Organizator nie prowadzi rezerwacji.                                                                                                

Sprzedaż on-line na www.ckis.konin.pl oraz w kasie CKiS-DK Oskard Al. 1 Maja 7a, Konin.

  • 25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018
  • 25 Jazz Festiwal Jazzonalia 2018

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis konin,   dk oskard,   jazzonalia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.