Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17118) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
28 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Paprockie Holendry. Samochód wpadł w pole ku ... (2)Rychwał. Na rynku stanął "nakrętkomat". Można pomó ... (3)

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

Dodano: 29.08.2018 08:48
Źródło: LM.pl

Gdzie: Kino Centrum w KDK

Kiedy: 5 i 6 września

Bilety: 2 zł

Do Kina Centrum zawita Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Zapraszamy 5 i 6 września. Festiwal odbywa się w Koszalinie od 15 lat, a dodatkowo gości w Koninie i kilkunastu innych miastach w Polsce.

To wyjątkowe wydarzenie, które podejmuje temat niepełnosprawności w mediach, kulturze i przestrzeni społecznej. Na Festiwalu przyznawane są nagrody „Motyla” w kategoriach: film fabularny, dokumentalny oraz film amatorski tworzony przez osoby niepełnosprawne.

5 września od godz. 15.30 obejrzymy filmy: ,,Wszechwidzący”, ,,The Unlimited House of Krip”, ,,W czyimś łóżku”, ,,Podróż do cudotwórcy”.

6 września od godz. 10.00 wyświetlimy filmy: „Janka”, „Niebo bez gwiazd”.

Opisy filmów:

„Wszechwidzący” (The All Seeing Blind)
Złoto Saddama, zdobycz z wojny w Iraku, ukryte w bawełnie, jest szmuglowane do Turcji. Przemytnicy chcąc zapobiec kradzieży powiedzieli niewidomym robotnikom, że oczyszczają bawełnę z kamieni. Nie wiedzą, że wśród robotników jest ktoś, kto widzi.
Reżyseria: Nuri Cihan Özdogan. Produkcja: Turcja 2017. Czas: 17 min.

,,The Unlimited House of Krip”
Film pokazuje ekstrawagancki świat mody z udziałem osób  z niepełnosprawnościami. Organizatorzy pokazu zaprosili osoby niesłyszące do prezentacji mody w Legendary House of Suarez Vogue Ball w Liverpoolu.  Firma podtrzymuje tradycje międzynarodowych domów mody, a jednocześnie prezentuje zupełnie nowe i wyjątkowe możliwości wprowadzając do swoich pokazów język migowy. Członkowie Unlimited House of Krip prezentują swoje doświadczenia i możliwości od prób do wyjścia na wybieg.
Reżyseria: Garry Robson, Jane Farley. Produkcja: Wielka Brytania 2018. Czas: 28 min.

,,W czyimś łóżku” (The Beds Of Others)
 Laura jest seksualną asystentką wspomagającą osoby z dysfunkcjami. Marco, jej partner, nie akceptuje jej zajęcia. Być może jedyną rzeczą, której potrzebujemy w życiu jest czułość.
Reżyseria: Jonay Garcia. Produkcja:  Hiszpania 2018. Czas: 15 min.

,,Podróż do cudotwórcy” (Journey To The  Miracle Man)
Z nadzieją, ale i z wątpliwościami Fabian i Lisa wyruszają w podróż, która zmieni ich spojrzenie na świat. W małej wiosce  Abadiânia w Brazylii mieszka John od Boga, jeden z najlepszych uzdrowicieli na świecie. Lisa i Fabian mają coś wspólnego, obydwoje cierpią na przewlekłe i nieuleczalne choroby. Fabian od dziecka choruje na reumatyzm. U Lisy w wieku 20 lat zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Jest zmęczona akceptowaniem swojej choroby i pragnie zmiany. Kiedy nawiązuje kontakt z kobietą, która organizuje wycieczki do cudotwórcy, dostrzega możliwość całkowitego uleczenia. Fabian nie jest przekonany, ale daje się namówić. Pytaniem jest czy cudotwórca jest wybawcą wszystkich, którzy go odwiedzili i czy trzeba wierzyć by zostać uleczonym?
Reżyseria: Lisa Vipola, Fabian Wigren. Produkcja: Dania 2018. Czas: 65 min.

 ,Janka”
To intymny portret Janiny Ochojskiej- szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej. Teraźniejszość przeplata się ze wspomnieniami z dzieciństwa, zdjęcia z animacją i archiwaliami 16 mm. We wczesnym dzieciństwie bohaterka zachorowała na polio. Szpitale, operacje, tęsknota za rodziną, ale także wyjątkowa edukacja poza domem, ukształtowały jej silną osobowość. Janka została astronomem, jednak dzięki nieoczekiwanym podróżom i poznanym ludziom odkryła swoje prawdziwe powołanie.
Reżyseria: Adela Kaczmarek. Produkcja: Polska 2018. Czas: 52 min.

„Niebo bez gwiazd” (Sky Without Stars)
To historia o niezwykłej relacji między ojcem, który prawie całkowicie stracił wzrok i jego 7-letnim synem, który staje się jego przewodnikiem. Robert uczy Gabrysia umiejętności potrzebnych mu w przyszłości, ponieważ to, co  syn ogląda po raz pierwszy, ojciec prawdopodobnie widzi po raz ostatni.
Reżyseria: Katarzyna Dąbkowska-Kułacz. Produkcja: Polska 2018. Czas: 52 min.  • Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.