Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22763) SPORT FORUM FIRMY (5309) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
9 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (3)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

38. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Dodano: 18.01.2019 13:54

Gdzie: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie

Kiedy: 2 lutego, g. 13.00

Wstęp wolny

„Zakazany owoc”, „Mrówka… skuwka…”, „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości”, „Wielka dama tańczy sama” to różne historie opowiedziane w piosenkach.

Kto ma ochotę je usłyszeć oraz wiele innych równie interesujących, może dołączyć do nas na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Ruszamy o g. 13.00.

Na scenie zaprezentuje się duet i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad sto osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat.
By wspomóc młodych artystów wiedzą z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenek, jeszcze przed Festiwalem przewidziano warsztaty wokalne z profesjonalnymi trenerkami, które z pewnością twórczo zainspirują dzieci.

Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu, zdecydują Jurorzy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, osobowość i ekspresję sceniczną. Prezentacjom przyjrzą się: piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Laureat festiwalu zostanie zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury i weźmie udział w eliminacjach do finału.

Zapraszamy na popołudnie pełne muzycznych wrażeń!

Program:
13:00 – przesłuchania konkursowe młodych talentów
16:00 – występ zespołu wokalnego Quiet Voices z M-GOK w Ślesinie
16:30 – wręczenie nagród

Organizator: CKiS w Koninie
Współorganizator: M-GOK w Ślesinie
Partner: Powiat Koniński

  • 38. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:festiwal,   piosenka,   muzyka,   dla dzieci

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.