Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17091) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Upał od 07.08 do 11.08. Temperatura w dzień 30 - 32°C, w nocy 18 - 20°C

Polecamy:

38. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Dodano: 18.01.2019 13:54

Gdzie: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie

Kiedy: 2 lutego, g. 13.00

Wstęp wolny

„Zakazany owoc”, „Mrówka… skuwka…”, „Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości”, „Wielka dama tańczy sama” to różne historie opowiedziane w piosenkach.

Kto ma ochotę je usłyszeć oraz wiele innych równie interesujących, może dołączyć do nas na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 2 lutego (sobota) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Ruszamy o g. 13.00.

Na scenie zaprezentuje się duet i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta. Młodzi wykonawcy wyłonieni podczas eliminacji (wzięło w nich udział ponad sto osób) będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat.
By wspomóc młodych artystów wiedzą z zakresu emisji głosu oraz interpretacji piosenek, jeszcze przed Festiwalem przewidziano warsztaty wokalne z profesjonalnymi trenerkami, które z pewnością twórczo zainspirują dzieci.

Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu, zdecydują Jurorzy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie, osobowość i ekspresję sceniczną. Prezentacjom przyjrzą się: piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Laureat festiwalu zostanie zakwalifikowany do tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca organizowanego przez Koniński Dom Kultury i weźmie udział w eliminacjach do finału.

Zapraszamy na popołudnie pełne muzycznych wrażeń!

Program:
13:00 – przesłuchania konkursowe młodych talentów
16:00 – występ zespołu wokalnego Quiet Voices z M-GOK w Ślesinie
16:30 – wręczenie nagród

Organizator: CKiS w Koninie
Współorganizator: M-GOK w Ślesinie
Partner: Powiat Koniński

  • 38. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:festiwal,   piosenka,   muzyka,   dla dzieci

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.