Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21189) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (6)

Jan Kanty Pawluśkiewicz na 65. OKFA - otwarcie wystawy i spotkanie

Dodano: 22.05.2019 11:20

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 29 maja, 18.00, wstęp wolny

Jubileuszową 65. edycję OKFA zainauguruje wernisaż Jana Kantego Pawluśkiewicza.

W Konińskim Domu Kultury 29 maja otworzymy wystawę, którą będzie można oglądać tylko podczas festiwalu, czyli do 2 czerwca. Artysta będzie gościem specjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych.

Na wystawie „Voyage” będzie można zobaczyć ponad 20 prac stworzonych w autorskiej, unikatowej technice żel-artu.

Podczas spotkania charyzmatyczny artysta nie tylko opowie o swoich obrazach, ale zobaczymy go także w muzycznej odsłonie.

Swoje obrazy Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów. „Żel mnie fascynuje - wyznaje artysta - korzystam z fajerwerków żelu. On się błyszczy, przeskakuje, rozlewa; stwarza wrażenie trójwymiarowości. To rodzaj nadrealistycznych kreacji przeżyć, snów, nadziei, obaw. To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen. Żel-Art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”.

Architektura w obrazach Jana Kantego Pawluśkiewicza ma w sobie elementy nostalgii za czasami, w których ważna była estetyka przedmiotu, a przez to przyjemność obcowania z tzw. pięknem niezależnym, tak zagubionym we współczesnym świecie.

Jan Kanty Pawluśkiewicz - znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych i pianista.

Jedna z legend artystycznego Krakowa: współzałożyciel grupy muzycznej Anawa, związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, oraz Teatrem Narodowym i Teatrem Powszechnym w Warszawie.
Laureat festiwali muzycznych i filmowych, trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Poważna i Kompozytor Roku. Twierdzi, że maluje od zawsze. Kreuje wyjątkowo fantazyjny i magiczny świat, zawierający szczególny ładunek emocjonalny, pełen baśniowości i radości.

Organizacja wystawy: Agencja ZEGART.

Wstęp wolny

Więcej o OKFA na www.okfa.ckis.konin.pl

Organizatorzy OKFA: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Federacja Niezależnych Twórców Filmowych oraz KDK.

  • Jan Kanty Pawluśkiewicz na 65. OKFA - otwarcie wystawy i spotkanie
  • Jan Kanty Pawluśkiewicz na 65. OKFA - otwarcie wystawy i spotkanie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jan Kanty Pawluśkiewicz,   film,   muzyka,   wystawa,   obrazy,   festiwal filmowy,   OKFA

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.