Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20489) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

W św. Wojciechu wybrzmi fingerstyle

Dodano: 24.06.2019 09:05

Gdzie: Konin, parafia św. Wojciecha 

Kiedy: 30 czerwca, godz. 19.00

Wstęp wolny 

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha wystąpi znakomity gitarzysta młodego pokolenia Jan Pentz. Koncert jest ostatnim przed wakacjami i kończy kolejny, dziewiąty już rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.

Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych. Zdobył I miejsce na V Poznańskiej Wiośnie Gitarowej 2015, I Miejsce na Morrison Acoustic Challenge 2015 oraz I Miejsce na Fingerstyle Feeling Festivalu 2015. Jego suportów na polskiej trasie Tommy'ego Emanuela zazdrościli najlepsi polscy gitarzyści. Sam Emanuel był zachwycony grą młodego gitarzysty! Jako muzyk bardzo ceni sobie nagranie z rosyjskim gitarzystą Igorem Presnyakovem.

19 marca ukazał się jego autorski album “Eternity”. Technika, którą wykorzystuje w swojej twórczości nazywana jest fingerstyle. Muzyk nazywa ją sposobem myślenia o muzyce. - To sposób zapożyczony od muzyków klasycznych – jak sam podkreśla. Komponowali swoje dźwięki wzorując się na utworach symfonicznych.

Na pytanie: co dla niego jest najważniejsze w muzyce – odpowiada: „Nazywam to relacją między nadawcą i odbiorcą artystycznej wiadomości. Muzyka to akt, który będzie pozostawał niepełny, jeśli nie dotknie istoty artystycznej ekspresji. Często po koncercie pytam sam siebie, czy udało mi się wyrazić na tyle głęboko i intensywnie, by słuchacze nie przyjęli treści powierzchownie, lecz odnaleźli muzykę głęboko w sobie i wynieśli ją z sali, zabrali to coś ze sobą, by następnie – w formie uśmiechu, dobrego słowa, cierpliwości, wyrozumiałości czy pogody ducha – przekazać to swoim bliskim czy też innym osobom, z którymi się zetkną. Rozumiem to jako swego rodzaju sens muzyki, podstawę jej bytu. […] Chcę grać tak długo, jak to możliwe. I to tak, by przestrzeń dookoła czynić wciąż odrobinę piękniejszą.”

Koncert odbywa się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, który współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!

  • W św. Wojciechu wybrzmi fingerstyle

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,   muzyka,   gitara,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.