Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18077) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (4)

Koncertu znakomitego duetu Jolka Sip & Piotr Selim

Dodano: 17.02.2020 11:13

Gdzie: Konin, parafia św. Wojciecha

Kiedy: 23 lutego, godz. 19.00

Wstęp wolny 

„Tak nam dzisiaj do twarzy” to tytuł koncertu znakomitego duetu Jolka Sip & Piotr Selim, na który organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę, 23 lutego o godz. 19. 00! Koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się, tym razem, w auli pod plebanią przy parafii św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu.

Jolanta Sip urodzona w Lublinie – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku: socjologia. Od początku związana z Lubelską Federacją Bardów. Równolegle z występami w Federacji prowadzi artystyczną działalność solową. Jolanta Sip to zwyciężczyni kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali. Oprócz utworów autorskich artystka wykonuje również piosenki m.in.: Leonarda Cohena, Jacquesa Brela, Włodzimierza Wysockiego, Jana Kondraka, Hanny Lewandowskiej, Piotra Selima.

Piotr Selim to pianista, kompozytor, wokalista, aranżer, doktor. Laureat kilkunastu prestiżowych festiwali. Od roku 1997 związany z lubelskim środowiskiem artystycznym i zespołem Lubelska Federacja Bardów, z którym nagrał 10 płyt. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego w Katedrze Fortepianu. Piotr Selim jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do przygotowanego przez Teatr Stary w Lublinie koncertu-spektaklu "Wieczorem", w którym zaśpiewał utwór "Elegia uśpienia". Współpracuje z Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej im. H. Wieniawskiego. Współtworzy kwintet specjalizujący się w wykonywaniu muzyki Astora Piazzolli. Z tym zespołem nagrał płytę z utworami kompozytora.

Do Konina przyjedzie, tym razem, z Jolką Sip, z którą tworzą duet wykonujący kompozycje zarówno Piotra jak i Joli. Tytuł koncertu: „Tak nam dzisiaj do twarzy” zaczerpnięty jest z jednej z piosenek Piotra Selima. Koncert odbędzie się w auli pod plebanią. Projekt współfinansowany jest przez miasto Konin i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z DKD. Wstęp wolny!

  • Koncertu znakomitego duetu Jolka Sip & Piotr Selim

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.