Skocz do zawartości
PILNE

ZDM: Remonty bieżące nawierzchni na ul. Przemysłowej w Koninie. Od ronda Solidarności do "ślimaka" ruch wahadłowy. 

LM.plImprezyMISIA FURTAK – KONCERT: Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

MISIA FURTAK – KONCERT: Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

Dodano:
MISIA FURTAK – KONCERT: Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

Gdzie: CKiS DK Oskard Klubokawiarnia NOT

Kiedy: 1 lipca, g. 21.00

bezpłatne wejściówki w kasie Oskardu

Jednym z wydarzeń podczas Malta Festival Poznań na bis w Koninie jest koncert Misi Furtak.

Artystka zagra utwory ze swojej najnowszej płyty „Wybory”, o której pisze tak: „To nie jest album »polityczny«. Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 – stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?”.

 

Misia Ff, czyli Misia Furtak – kompozytorka, autorka, wokalistka i basistka, laureatka Paszportu Polityki z zespołem très.b w kategorii muzyka popularna za 2012 r., Fryderyka w kategorii debiut roku oraz Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Od 2005 r. przez osiem lat współtworzyła zespół tres.b, w którym współpracowała z gitarzystą Olivierem Heimem i perkusistą Thomasem Pettitem. Wydali gorąco przyjęte albumy „The Other Hand” (2010) i „40 Winks of Courage” (2012). Dla Furtak szczególnie ważna była ta ostatnia płyta, bo po raz pierwszy sama skomponowała część utworów. Po zawieszeniu działalności zespołu Furtak rozpoczęła karierę solową, m.in. jako Misia Ff. W 2016 r. wystąpiła gościnnie na płycie „Chaos pełen idei” polskiego kontrabasisty Wojtka Mazolewskiego. Album otrzymał status złotej płyty. W 2019 r. już jako Misia Furtak wydała płytę „Co przyjdzie?” Album znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt 2019 r. tygodnika „Polityka” i „Gazety Wyborczej”.

Zaproszeni artyści i artystki, którzy prezentują się w ramach poznańskiej Malty, w swoich najnowszych projektach muzycznych odnoszą się do kwestii kryzysu klimatycznego, potrzeby wolności, łamania praw człowieka, decyzyjności i odpowiedzialności za obecny kształt rzeczywistości, wykluczania grup marginalizowanych. Chcemy oddać głos twórczyniom i twórcom, którzy zwracają uwagę, jak ważne jest niebycie obojętnym.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w kasie CKiS DK Oskard.

MISIA FURTAK – KONCERT: Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole